Kalcule

ĶMI kalkulators

Uzziniet, kā novērtēt savu ĶMI, izmantojot mūsu viegli lietojamo kalkulatoru. Izprotiet zinātnisko pamatojumu šim svarīgajam jūsu veselības rādītājam.

Kas ir ĶMI?

Ikvienam ir interesanti uzzināt savu ķermeņa masas indeksu (ĶMI). Par laimi, bmi aprēķināšana ir salīdzinoši vienkārša un to var izdarīt dažu minūšu laikā. Šis aprēķins, ko var veikt tiešsaistē vai ar kalkulatora palīdzību, izmanto jūsu svaru un augumu, lai noteiktu, vai jūsu ķermeņa masas indeksa vērtība atbilst, pārsniedz vai ir zemāka par veselīgu ķermeņa masas indeksa robežu.

Tiešsaistes bmi kalkulatori, piemēram, mūsu iepriekšminētie, ļauj ātri aprēķināt bmi, atrodoties mājās. Kad esat ieguvuši bmi, ir svarīgi ņemt vērā vecumu, muskuļu masu un jebkuras citas veselības problēmas, kas var izkropļot bmi rādījumu, apsverot, vai bmi ir veselīgās robežās vai ne.

Zinot savu bmi, var pat palīdzēt jums plānot veselīgu uzturu un fitnesa rutīnas, kas ir īpaši pielāgotas tieši jums!

KMI diapazons

KMI Kategorija
< 15 Ļoti zems svars
15 - 16 Ļoti zems svars
16 - 18.5 Mazsvars
18.5 - 25 Normāls (veselīgs svars)
25- 30 Liekais svars
30 - 35 I aptaukošanās klase (viegla aptaukošanās)
35 - 40 II aptaukošanās klase (smaga aptaukošanās)
> 40 III aptaukošanās klase (ļoti smaga aptaukošanās)

ĶMI un tā ticamība

Ķermeņa masas indekss (ĶMI) ir kļuvis par plaši izmantotu rādītāju, lai noteiktu cilvēka veselības līmeni. Tomēr daži eksperti apšauba tā precizitāti kā efektīvu labsajūtas rādītāju. Saskaņā ar Slimību kontroles un profilakses centra datiem ĶMI neņem vērā tādus faktorus kā muskuļu masa vai individuālais ķermeņa sastāvs, kas nozīmē, ka tas var sniegt nepatiesi negatīvus rādījumus fiziski spēcīgiem cilvēkiem. Tāpat tas var neidentificēt cilvēkus ar bīstamu ķermeņa tauku līmeni.

Šo iemeslu dēļ kritiķi apgalvo, ka norādīto bmi nevajadzētu uzskatīt par vienīgo veselīga svara rādītāju pieaugušajiem. Tāpēc uz bmi nevajadzētu paļauties kā uz galīgo veselības rādītāju; tā vietā tas būtu jāizmanto kopā ar citiem rādītājiem, piemēram, vidukļa apkārtmēru, asinsspiedienu un holesterīna līmeni.

Ja vēlaties saņemt ticamāku atbildi par savu svaru, iesakām doties pie ārsta, jo viņš, visticamāk, veiks individuālāku novērtējumu.

ĶMI aprēķins

KMI ir matemātiska formula, kas cilvēka augumu dala ar viņa ķermeņa garuma kvadrātu metros (kg/m2), lai iegūtu KMI skaitli.
Normāls KMI ir no 18,5 līdz 25. Tas norāda, ka cilvēks ir normālā svara robežās savam augumam.