OBLICZ SWOJE SPOŻYCIE TŁUSZCZU

Tłuszcz dietetyczny

Tłuszcz ma złą reputację, która jest w dużej mierze niezasłużona, częściowo dlatego, że jest to makroelement o najwyższej zawartości kalorii, a niektóre rodzaje tłuszczu nie są dla nas tak dobre. Ale jeśli możesz skupić się na usunięciu złych tłuszczów ze swojej diety i zastąpieniu ich tłuszczami nienasyconymi, jest to ważna część zdrowej diety.
Istnieją trzy różne rodzaje tłuszczu, tłuszcz trans, tłuszcz nasycony i tłuszcz nienasycony.

Tłuszcz trans

Należy unikać jak najwięcej, ponieważ jest to najgorszy rodzaj tłuszczu dla zdrowia, ponieważ zwiększa zły cholesterol i obniża dobry cholesterol. Dieta o wysokiej zawartości tłuszczu trans zwiększa również ryzyko wystąpienia chorób serca, udaru mózgu oraz ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Tłuszcz nasycony

Przez dekady tłuszcz nasycony był malowany jako potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia, ale w ostatnich latach niektóre badania wskazują na jego włączenie do zdrowej diety. Jednak, jak wspomniano powyżej, temat ten jest nieco kontrowersyjny i aby być po bezpiecznej stronie, może być mądry, aby utrzymać spożycie tłuszczu nasyconego w dół.

Tłuszcz nienasycony

Znany jako dobry tłuszcz, powinien być częścią twojej diety, aby żyć zdrowo, ponieważ może zmniejszyć ryzyko chorób serca i obniżyć cholesterol, między innymi. Ponadto, tłuszcze nasycone odgrywają ważną rolę w dostarczaniu organizmowi energii i wspieraniu wzrostu komórek.