Kalcule

Ovulācijas kalkulators

Uzziniet, kā aprēķināt ovulācijas periodu, izmantojot ovulācijas kalkulatoru, un sekojiet līdzi savam menstruālajam ciklam, lai palielinātu savas iespējas iestāties grūtniecībai.

Kā aprēķināt ovulāciju?

Aprēķināt auglīgās dienas ir vienkāršāk, nekā domājat: viss, kas jums nepieciešams, ir labs auglības kalkulators. Izmantojot auglīgo kalkulatoru, auglīgo dienu aprēķināšanai vairs nav jābūt garlaicīgam procesam. Vienkārši ievadiet datus kalkulatorā, un tas sniegs noderīgu informāciju par auglības logiem un citu svarīgu informāciju.

Lai izmantotu mūsu kalkulatoru, jums tikai jānosaka jūsu parastais cikla ilgums un pēdējo mēnešreižu datums. Ievadot šos datus kalkulatorā, uzzināsiet, kuras dienas nākamajā ciklā, visticamāk, būs auglīgas.

Paredzot auglīgās dienas uz priekšu, sievietes var labāk sagatavoties ieņemšanai un tām ir lielākas izredzes veiksmīgi ieņemt bērnu.

Papildus kalkulatoriem, pievēršot uzmanību fiziskām pazīmēm, piemēram, dzemdes kakla gļotām, var vēl precīzāk noteikt auglīgās dienas.

Kad ir vislabākā iespēja ieņemt bērnu?

Lai iestātos grūtniecība, Jums vajadzētu veikt neaizsargātus dzimumaktu dienās pirms ovulācijas dienas un ovulācijas dienā, jo olšūna ir auglīga tikai līdz 24 stundām.

Jaundzimšana ir iespējama, ja olšūna ir auglīga līdz 24 stundām. Kad olšūna atdalās, to noķer olvads un tā ceļo uz dzemdi. Šīs migrācijas laikā to var apaugļot spermatozoīds. Olšūna ir auglīga no pusdienas līdz diennaktij. Ja olšūna netiek apaugļota, tā dzīvo aptuveni vienu dienu.

Ja neesat pārliecināta, kad precīzi notiek ovulācija, būtu prātīgāk nodarboties ar seksu ik pēc divām līdz trim dienām menstruālā cikla laikā, nevis censties precīzi noteikt ovulācijas dienu, un jūs maksimāli palielināsiet izredzes, ka jums būs sekss tieši ovulācijas dienā.
Jums nav nepieciešams nodarboties ar seksu katru dienu, jo spermatozoīdi var izdzīvot dzemdē vairākas dienas.

Pazīmes, kas liecina par ovulāciju

Ovulācija un menstruācijas ir savstarpēji saistītas, taču tev var būt mēnešreizes bez ovulācijas nedēļās pirms tam. Lai olšūna atbrīvotos, asinīs jābūt pietiekami augstam hormona estrogēna līmenim. Ovulācija bieži ir retāka, kad sieviete ir 40 gadu vecumā.

Ovulāciju sajūt un pamana ar tādām pazīmēm un simptomiem kā sāpes un diskomforts vēdera lejasdaļā, tām var būt arī caurspīdīgi izdalījumi, un sieviete var izjust nelielas ķermeņa temperatūras izmaiņas. Dažas sievietes apgalvo, ka var sajust savu ovulāciju. Citas nemaz nejūt nekādas pazīmes, kas liecinātu, ka ir pienācis ovulācijas laiks.

Kad esat visauglīgākais?

Izpratne par to, kad esat visauglīgākais, var būt ļoti svarīga, īpaši, ja mēģināt ieņemt bērnu vai izvairīties no grūtniecības.

Vispārīgi runājot, labākais laiks grūtniecības iestāšanai ir divas līdz trīs dienas pirms ovulācijas un līdz pat 24 stundām pēc ovulācijas. Šo nedaudzo dienu laikā katru mēnesi jūsu ķermenis saražo vairāk auglīgu dzemdes kakla gļotu, kas palīdz spermatozoīdiem vieglāk ceļot pa jūsu dzimumceļu uz olšūnu.

Turklāt tiem, kas vēlas izvairīties no grūtniecības, ir svarīgi paturēt prātā, ka spermatozoīdi var izdzīvot līdz pat piecām dienām auglīgās dzemdes kakla gļotās.

Tāpēc ir ieteicams praktizēt drošu seksu jebkurā cikla laikā. Galvenais ir apzināties, kad esi visauglīgākais!

Cik ilgi dzīvo ola, pirms tā nomirst?

Kad notiek ovulācija, no sievietes olnīcas izdalās olšūna, un tā sāk savu ceļojumu pa olvadiem.
Šī olšūna ir dzīvotspējīga tikai aptuveni 24 stundas pēc ovulācijas, pirms tā nomirst. Tomēr šajā laikā olšūnai ir neticama iespēja tikt apaugļotai un attīstīties par bērnu, ja tā satiekas ar spermatozoīdu. Tomēr pēc 24 stundu perioda, ja olšūna netiek apaugļota, tā iet bojā un izšķīst atpakaļ organismā.

Tas ir apbrīnojami, cik daudz potenciālo iespēju ir tik īsā dzīvē.