Ovulācijas kalkulators

Kā aprēķināt ovulāciju?

Jūs varat aptuveni aprēķināt, kad notiks nākamā ovulācija, pamatojoties uz pēdējo mēnešreižu pirmo dienu un kopējo menstruālā cikla ilgumu. Lielākajai daļai sieviešu ovulācija parasti iestājas 14 dienas pirms nākamajām mēnešreizēm.
Sievietes ciklu kontrolē hormoni, un tas parasti ilgst 25 līdz 32 dienas.
Jums var iestāties grūtniecība aptuveni sešas dienas pēc katra cikla, piecas dienas pirms ovulācijas, jo spermatozoīdi var izdzīvot tik ilgi dzemdē, gaidot olšūnu, un dienā, kad iestājas ovulācija.

Lūdzu, izmantojiet mūsu ovulācijas kalendāru iepriekš, lai uzzinātu savas auglīgās dienas.

Kad ir vislabākā iespēja ieņemt bērnu?

Lai iestātos grūtniecība, Jums vajadzētu veikt neaizsargātus dzimumaktu dienās pirms ovulācijas dienas un ovulācijas dienā, jo olšūna ir auglīga tikai līdz 24 stundām.

Jaundzimšana ir iespējama, ja olšūna ir auglīga līdz 24 stundām. Kad olšūna atdalās, to noķer olvads un tā ceļo uz dzemdi. Šīs migrācijas laikā to var apaugļot spermatozoīds. Olšūna ir auglīga no pusdienas līdz diennaktij. Ja olšūna netiek apaugļota, tā dzīvo aptuveni vienu dienu.

Ja neesat pārliecināta, kad precīzi notiek ovulācija, būtu prātīgāk nodarboties ar seksu ik pēc divām līdz trim dienām menstruālā cikla laikā, nevis censties precīzi noteikt ovulācijas dienu, un jūs maksimāli palielināsiet izredzes, ka jums būs sekss tieši ovulācijas dienā.
Jums nav nepieciešams nodarboties ar seksu katru dienu, jo spermatozoīdi var izdzīvot dzemdē vairākas dienas.

Pazīmes, kas liecina par ovulāciju

Ovulācija un menstruācijas ir savstarpēji saistītas, taču tev var būt mēnešreizes bez ovulācijas nedēļās pirms tam. Lai olšūna atbrīvotos, asinīs jābūt pietiekami augstam hormona estrogēna līmenim. Ovulācija bieži ir retāka, kad sieviete ir 40 gadu vecumā.

Ovulāciju sajūt un pamana ar tādām pazīmēm un simptomiem kā sāpes un diskomforts vēdera lejasdaļā, tām var būt arī caurspīdīgi izdalījumi, un sieviete var izjust nelielas ķermeņa temperatūras izmaiņas. Dažas sievietes apgalvo, ka var sajust savu ovulāciju. Citas nemaz nejūt nekādas pazīmes, kas liecinātu, ka ir pienācis ovulācijas laiks.