Kalcule

Ovuliacijos skaičiuoklė

Sužinokite, kaip apskaičiuoti ovuliacijos laikotarpį naudojant ovuliacijos skaičiuoklę, ir stebėkite savo menstruacijų ciklą, kad padidintumėte savo galimybes pastoti.

Kaip apskaičiuoti ovuliaciją?

Apskaičiuoti vaisingas dienas yra paprasčiau, nei manote: tereikia geros vaisingų dienų skaičiuoklės. Naudojant vaisingumo skaičiuoklę vaisingų dienų skaičiavimas nebeturi būti varginantis procesas. Tiesiog įveskite duomenis į skaičiuoklę ir ji pateiks naudingos informacijos apie vaisingumo langus ir kitą svarbią informaciją.

Norint naudotis mūsų skaičiuokle, tereikia nustatyti savo įprastą ciklo trukmę ir paskutinių mėnesinių datą. Įvedus šias žinias į skaičiuoklę, bus parodyta, kurios dienos per kitą ciklą greičiausiai bus vaisingos.

Iš anksto numatydamos vaisingas dienas, moterys gali geriau pasiruošti pastojimui ir turi daugiau galimybių sėkmingai pastoti.

Be skaičiuoklių, atkreipdami dėmesį į fizinius požymius, pavyzdžiui, gimdos kaklelio gleives, galite dar tiksliau nustatyti vaisingas dienas.

Kada yra didžiausia tikimybė pastoti?

Norėdama pastoti, turėtumėte turėti nesaugių lytinių santykių likus kelioms dienoms iki ovuliacijos ir jos dieną, nes kiaušinėlis yra vaisingas tik iki 24 valandų.
Kai kiaušinėlis atsiskiria, jį sugauna kiaušintakis ir jis keliauja į gimdą. Šios migracijos metu ją gali apvaisinti spermatozoidai. Kiaušinėlis yra vaisingas nuo pusės paros iki paros. Jei kiaušinėlis neapvaisinamas, jis gyvena maždaug parą.

Jei nesate tikra, kada tiksliai įvyksta ovuliacija, užuot bandžius nustatyti tikslią ovuliacijos dieną, būtų protinga užsiimti lytiniais santykiais kas dvi ar tris dienas per visą menstruacijų ciklą ir taip maksimaliai padidinsite tikimybę, kad lytinių santykių turėsite būtent ovuliacijos dieną.
Jums nebūtina mylėtis kiekvieną dieną, nes spermatozoidai gimdoje gali išgyventi kelias dienas.

Požymiai, kad vyksta ovuliacija

Ovuliacija ir menstruacijos yra susijusios, tačiau prieš tai esančiomis savaitėmis galite turėti mėnesines be ovuliacijos. Kad išsiskirtų kiaušinėlis, kraujyje turi būti pakankamai didelis hormono estrogeno kiekis. Ovuliacija dažnai būna retesnė, kai moteriai per 40 metų.

Ovuliacija jaučiama ir pastebima tokiais požymiais ir simptomais, kaip skausmas ir diskomfortas pilvo apačioje, joms taip pat gali atsirasti permatomų išskyrų, o moteriai gali šiek tiek pakisti kūno temperatūra. Kai kurios moterys sako, kad gali pajusti savo ovuliaciją. Kitos nejaučia jokių ženklų, kad atėjo ovuliacijos metas.

Kada esate vaisingiausias?

Žinoti, kada esate vaisingiausia, gali būti gyvybiškai svarbu, ypač jei bandote pastoti arba išvengti nėštumo.

Apskritai geriausias laikas pastoti yra dvi-trys dienos iki ovuliacijos ir iki 24 valandų po ovuliacijos. Per šias kelias dienas kiekvieną mėnesį Jūsų organizmas pagamina daugiau vaisingų gimdos kaklelio gleivių, kurios padeda spermatozoidams lengviau keliauti Jūsų lytiniais takais link kiaušinėlio.

Be to, norintiems išvengti nėštumo svarbu nepamiršti, kad spermatozoidai vaisingose gimdos kaklelio gleivėse gali išgyventi iki penkių dienų.

Todėl rekomenduojama praktikuoti saugius lytinius santykius bet kuriuo ciklo metu. Svarbiausia žinoti, kada esate vaisingiausia!

Kiek laiko gyvena kiaušinis, kol miršta?

Kai įvyksta ovuliacija, iš moters kiaušidės išsiskiria kiaušinėlis ir pradeda kelionę kiaušintakiu.
Šis kiaušinėlis yra gyvybingas tik maždaug 24 valandas po ovuliacijos, kol žūsta. Tačiau per tą laiką kiaušinėlis turi neįtikėtiną galimybę būti apvaisintas ir virsti kūdikiu, jei susitinka su spermatozoidu. Tačiau po 24 valandų, jei kiaušialąstė neapvaisinama, ji galiausiai žūsta ir ištirpsta organizme.

Nuostabu, kiek daug galimybių yra per tokį trumpą gyvenimą.