Kā aprēķināt alkohola saturu asinīs?

Roka, kas tur glāzi ar pulksteni

Alkohola satura aprēķināšana asinīs ir svarīgs faktors, lai noteiktu reibuma pakāpi. Lai to efektīvi aprēķinātu, ir vairāki elementi, piemēram, jūsu svars, dzimums, cik dzērienu esat lietojis un cik daudz laika pagājis kopš pēdējā dzēriena lietošanas.

Widmark formula

Vidmarka formula ir vienādojums, ko izmanto, lai aprēķinātu aptuveno alkohola koncentrāciju asinīs pēc alkoholisko dzērienu lietošanas.

To 1932. gadā izstrādāja Ēriks Vidmarks, un tā ir viena no visprecīzākajām un visplašāk izmantotajām metodēm, lai noteiktu alkohola līmeni asinīs, kā arī teorētisko reibuma līmeni. Tā ņem vērā vairākus faktorus, tostarp metabolisma un uzsūkšanās ātrumu, ķermeņa svaru un izdzertā alkohola daudzumu. Pēc pielietošanas iegūtos rezultātus var izmantot, lai novērtētu, vai persona ir sasniegusi atļauto robežu transportlīdzekļa vadīšanai vai citām ar alkohola lietošanu saistītām darbībām.

Tādējādi tas ir būtisks resurss, lai nodrošinātu, ka personas nenonāk nedrošās situācijās saistībā ar reibuma līmeni.

Widmark formula ir šāda:

Alkohola saturs asinīs = [ (patērētais alkohols gramos / (ķermeņa masa gramos x r) ] * 100

r = 055 (sievietēm)

r = 0,68 (vīrieši)

Cik daudz dzērienu ir nepieciešams?

Noteikt, cik daudz dzērienu vajadzētu ierobežot, lai nepārsniegtu noteiktu alkohola līmeni asinīs, var būt sarežģīti un atkarīgs no vairākiem faktoriem. Ir svarīgi saprast, ka, lietojot alkoholu, alkohola līmenis cilvēka organismā var strauji palielināties līdz ar izdzerto dzērienu skaitu.

Alkohola līmenis, piemēram, pēc 5 dzērieniem, ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, dzimuma, ķermeņa svara un lieluma, kā arī no patēriņa ātruma. Vispārīgi runājot, 5 dzērienu rezultātā 95 kg smags vīrietis var izdzert aptuveni 0,105 % alkohola, bet 70 kg smaga sieviete - 0,171 %, kas norāda uz pārmērīgu reibumu.

Alkohola satura tabula asinīs

Zemāk ir uzskaitīts, cik daudz dzērienu būtu jāizdzer, lai sasniegtu aptuveno alkohola līmeni asinīs.

Autors Angela Mosel Angela Mosel ir sociālā darbiniece, kas nodarbojas ar atkarību izraisošām vielām, ieguvusi bakalaura grādu sociālajā darbā Spring Arbor Universitātē.

Saistītie raksti