Kokios yra įvairios alkoholio vartojimo sutrikimų gydymo galimybės?

Tuščių butelių surinkimas

Alkoholizmas gali būti pražūtinga liga, galinti smarkiai pakenkti jūsų sveikatai ir psichinei gerovei, taip pat paveikti santykius, darbingumą ir bendrą gyvenimo kokybę. Jei jūs arba jūsų pažįstamas kenčia nuo alkoholizmo, svarbu suprasti, kiek laiko gali užtrukti sveikimas ir kokie veiksniai gali turėti įtakos šiam procesui.

Ar alkoholio vartojimo sutrikimas yra liga?

Naujausi medicininiai tyrimai rodo, kad alkoholizmas yra daugiau nei blogas įprotis - tai biologinė liga, kuriai būdingas nesugebėjimas mesti gerti nepaisant rimtų pasekmių. Ji pasireiškia fizine priklausomybe ir nevaldomu potraukiu alkoholiui, kuris gali lemti destruktyvų elgesį asmeniniame ir profesiniame gyvenime.

Šiuo metu medikai ir mokslininkai sutaria, kad alkoholio vartojimo sutrikimas turėtų būti laikomas tikra liga, o ne tik savikontrolės stoka ar moraliniais trūkumais. Didėjant informuotumui apie šią ligą, yra didelė tikimybė, kad atsiras geresnių gydymo galimybių, kad sergantieji galėtų gyventi normalų gyvenimą nebijodami atkryčio.

Alkoholio problemos požymiai

Yra daugybė požymių, rodančių, kad žmogus gali turėti problemų dėl alkoholio. Vienas iš pagrindinių požymių yra tai, kad alkoholio vartojimas nuolat trukdo asmeniui gyventi ir vykdyti įsipareigojimus. Jei dėl alkoholio vartojimo jam sunku suspėti atlikti pareigas darbe, mokykloje ar namuose, tai gali būti ženklas, kad jis netinkamai valdo alkoholio vartojimą.

Be to, tokie požymiai, kaip dažnas apsvaigimas išgėrus arba tai, kad norint pasiekti tą patį apsvaigimo lygį reikia vis daugiau ir daugiau gėrimų, turėtų įspėti apie galimas alkoholio vartojimo problemas.

Tie, kurie patiria nerimą negalėdami gerti arba geria net tada, kai tai kenkia jų sveikatai, taip pat gali turėti piktnaudžiavimo alkoholiu požymių. Bet kuriuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į šiuos įspėjamuosius požymius, kol situacija dar labiau nepablogėjo.

Koks yra alkoholio vartojimo sutrikimo gydymas?

Yra keletas alkoholio vartojimo sutrikimo gydymo būdų.

  • Psichoterapija. Tai gali būti individuali terapija, grupinė terapija arba šeimos terapija, kuri gali padėti priklausomybę nuo alkoholio turintiems žmonėms suprasti pagrindines problemas, lemiančias alkoholio vartojimą, ir išsiugdyti gebėjimą susidoroti su stresu ir dirgikliais.
  • Vaistai. Yra keletas vaistų, kurie gali padėti sumažinti potraukį ir abstinencijos simptomus, įskaitant disulfiramą, naltreksoną ir akamprozatą.
  • Paramos grupės. Tokios programos, kaip anoniminių alkoholikų programa, gali būti palanki aplinka, kurioje alkoholio vartojimo sutrikimų turintys asmenys gali dalytis savo patirtimi ir gauti paramą iš kitų sveikstančių asmenų.
  • Stacionarinis gydymas. Sergantiesiems sunkesniu alkoholio vartojimo sutrikimu gali prireikti stacionaraus gydymo reabilitacijos centre. Čia gali būti užtikrinta struktūruota aplinka ir visą parą teikiama parama, padedanti asmenims įveikti detoksikacijos ir sveikimo procesą.
  • Holistinis požiūris. Kai kuriems alkoholio vartojimo sutrikimu sergantiems žmonėms gali būti naudinga į gydymo planą įtraukti papildomus ir alternatyvius gydymo būdus, pavyzdžiui, akupunktūrą, masažą ar vaistažoles.

Svarbu pažymėti, kad veiksmingiausias alkoholio vartojimo sutrikimo gydymas priklauso nuo konkretaus asmens ir jo sutrikimo sunkumo. Gali prireikti keleto bandymų, kad rastumėte tinkamiausią gydymo derinį, kuris Jums geriausiai tinka.

Alkoholio vartojimas nėštumo metu

Alkoholio vartojimo nėštumo metu poveikis gali būti rimtas ir net pražūtingas negimusiam kūdikiui. Vaisiaus alkoholinis sindromas yra pagrindinė žinoma protinio atsilikimo priežastis, kurios galima išvengti, nes nėščios moterys pernelyg dažnai vartoja alkoholinius gėrimus.

Sergantieji vaisiaus alkoholiniu sindromu visą gyvenimą gali turėti įvairių fizinių, elgesio ir mokymosi sunkumų. Kai kuriais atvejais dėl gausaus alkoholio vartojimo nėščios moterys gali gimdyti negyvas ar persileisti.

Akivaizdu, kad prieš nėštumą ir nėštumo metu reikėtų vengti vartoti alkoholį, kad būtų užtikrintas negimusio vaiko saugumas. Saugiausias variantas, jei laukiatės kūdikio, yra visada susilaikyti nuo bet kokių alkoholinių gėrimų vartojimo, siekiant užtikrinti geriausią rezultatą motinai ir vaikui.

Parašė Angela Mosel Angela Mosel yra socialinė darbuotoja, dirbanti su priklausomybe nuo psichoaktyviųjų medžiagų, įgijusi socialinio darbo bakalauro laipsnį Spring Arbor universitete.

Susiję straipsniai