Kalcule

Калькулятор ІМТ

Дізнайтеся, як визначити свій ІМТ за допомогою нашого простого у використанні калькулятора. Дізнайтеся, що стоїть за цим важливим показником вашого здоров'я з наукової точки зору.

Що таке ІМТ?

Кожна людина цікавиться своїм індексом маси тіла (ІМТ). На щастя, розрахувати ІМТ відносно легко і можна за лічені хвилини. Цей розрахунок, який можна зробити онлайн або за допомогою калькулятора, використовує Вашу вагу та зріст, щоб визначити, чи перебуваєте Ви в межах, вище або нижче здорового діапазону для ІМТ.

Онлайн калькулятори ІМТ, такі як наш вище, дозволяють легко і швидко розрахувати ІМТ в комфорті вашого будинку. Після того, як ви отримали ІМТ, важливо враховувати вік, м'язову масу та будь-які інші проблеми зі здоров'ям, які можуть спотворити показники ІМТ при розгляді питання про те, чи знаходиться ІМТ в межах здорового діапазону чи ні.

Знання вашого індексу маси тіла може навіть допомогти вам спланувати здорову дієту та фітнес-програму, розроблену спеціально для вас!

Діапазон ІМТ

ІМТ Категорія
< 15 Дуже серйозний дефіцит ваги
15 - 16 Дуже низька вага
16 - 18.5 Недостатня вага
18.5 - 25 Нормальна (здорова вага)
25- 30 Надмірна вага
30 - 35 Ожиріння I ступеня (легке ожиріння)
35 - 40 Ожиріння II ступеня (важке ожиріння)
> 40 Ожиріння III ступеня (дуже важке ожиріння)

ІМТ та його надійність

Індекс маси тіла (ІМТ) став широко використовуваним показником для визначення рівня здоров'я людини. Однак деякі експерти ставлять під сумнів його точність як ефективного показника благополуччя. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, ІМТ не враховує такі фактори, як м'язова маса або індивідуальний склад тіла, а це означає, що він може давати хибно негативні показники для фізично здорових людей. Так само він може не виявити людей з небезпечним рівнем жиру в організмі.

З цих причин критики стверджують, що вказаний показник ІМТ не повинен сприйматися як єдиний показник здорової ваги у дорослих. Отже, на ІМТ не слід покладатися як на остаточний показник здоров'я; натомість його слід використовувати в поєднанні з іншими показниками, такими як окружність талії, артеріальний тиск та рівень холестерину.

Якщо ви хочете отримати більш достовірну відповідь про свою вагу, радимо звернутися до лікаря, оскільки він, швидше за все, зробить більш індивідуальну оцінку.

Розрахунок ІМТ

ІМТ - це математична формула, яка ділить зріст людини на квадрат довжини її тіла в метрах (кг/м2), щоб отримати число ІМТ.
Нормальний ІМТ знаходиться в межах від 18,5 до 25. Це вказує на те, що людина знаходиться в межах нормального діапазону ваги для свого зросту.