Kalcule

Výpočet dátumu narodenia

Presne vypočítajte dátum pôrodu vášho dieťaťa pomocou našej tehotenskej kalkulačky

Ako vypočítam dátum pôrodu môjho dieťaťa?

K dispozícii je mnoho možností. Tehotné ženy môžu použiť online kalkulačku alebo sa poradiť so svojím gynekológom a pôrodníkom, aby získali čo najpresnejšiu odpoveď. Naša vyššie uvedená kalkulačka je k dispozícii na pomoc pri plánovaní a odhadovaní, kedy môže prísť bábätko na svet. Zadajte prvý deň vašej poslednej menštruácie a získate približný dátum pôrodu pre vaše tehotenstvo.

Vďaka týmto informáciám môžete začať plánovať veľký deň a pripraviť si domov so všetkými potrebnými zásobami. Výpočet termínu pôrodu sa môže zdať spočiatku zložitý. Našťastie sú však k dispozícii kalkulačné nástroje, ktoré vám to uľahčia a urýchlia!

Môže sa zmeniť dátum pôrodu môjho dieťaťa?

Tehotenstvo môže byť vzrušujúce, ale nepredvídateľné obdobie. V mnohých prípadoch tehotenstvo zvyčajne postupuje a termín pôrodu sa nemení. Predpokladajme však, že tehotenstvo neprebieha podľa očakávaní v dôsledku zdravotného stavu alebo iných faktorov. V takom prípade môže byť potrebné dátum pôrodu primerane upraviť.

Ženy by mali počas tehotenstva pravidelne kontaktovať svojho lekára, aby im čo najskôr oznámil akékoľvek zmeny v odhadovanom termíne pôrodu.
Pravidelná komunikácia s lekárom pomôže zabezpečiť, aby tehotné ženy boli informované o všetkých zmenách v časovom pláne tehotenstva.

Napriek tomu, že ide o pevný dátum dohodnutý lekárom, termín pôrodu sa vždy môže zmeniť.

Dieťa sa zvyčajne narodí dva až štyri týždne po pôvodnom termíne. Táto variabilita je vo všeobecnosti spôsobená faktormi, ktoré človek nemôže ovplyvniť, ako je zdravie plodu a rast alebo dozrievanie tehotenstva - čo znamená, že váš malý uzlíček radosti si môže vybrať, kedy je pripravený prísť!

Čo sa stane, ak prekročíte termín pôrodu vášho dieťaťa?

Prekročenie termínu pôrodu v tehotenstve môže byť nervy drásajúcim zážitkom. Bábätká prichádzajú na svet, keď sú pripravené, ale zvyčajne nie viac ako dva týždne po termíne pôrodu v tehotenstve.

Mnohé budúce matky sa obávajú, že sa ich pôrod posunie do tretieho trimestra, ale zvyčajne to nie je potrebné.

Váš pôrodník s vami prediskutuje možnosti vyvolania pôrodu, ak je to potrebné zo zdravotných dôvodov alebo ak je čakanie nebezpečné pre matku alebo dieťa. Nakoniec, niekoľko dní navyše po termíne pôrodu v tehotenstve nie je nič, čoho by ste sa mali obávať a nemalo by vám ani vášmu dieťaťu spôsobiť príliš veľké nepríjemnosti alebo nebezpečenstvo.