Kā precīzi saskaitīt kalorijas

Garš šķīvis ar ēdienu

Svarīgs solis, lai uzturētu veselīgu uzturu un sasniegtu fitnesa mērķus, ir aprēķināt dienā nepieciešamās kalorijas. Neatkarīgi no tā, vai cenšaties zaudēt svaru, palielināt muskuļu masu vai vienkārši saglabāt pašreizējo svaru, ir svarīgi saprast, cik daudz kaloriju jums nepieciešams uzņemt katru dienu. Šajā rakstā mēs izskaidrosim dažādas metodes, ko varat izmantot, lai aprēķinātu savas kalorijas, un sniegsim padomus, kā panākt sabalansētu uzturu.

Kā aprēķināt nepieciešamo kaloriju daudzumu?

Ir vairākas metodes, ko varat izmantot, lai aprēķinātu nepieciešamo dienas kaloriju daudzumu. Divas populāras metodes ir Harisa un Benedikta vienādojums un Miflina un Džora vienādojums. Abi šie vienādojumi ņem vērā jūsu vecumu, dzimumu, svaru un augumu, lai aprēķinātu, cik kaloriju jums katru dienu jāpatērē, lai saglabātu pašreizējo svaru. Taču visvienkāršāk būtu izmantot kaloriju kalkulatoru, lai aprēķinātu savas kalorijas.

Kā aprēķināt, cik daudz kaloriju apēd?

Lai aprēķinātu, cik daudz kaloriju jūs apēdat katru dienu, jums ir jāseko līdzi pārtikas produktiem un to kaloriju saturam. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir izmantot kaloriju uzskaites lietotni vai tīmekļa vietni. Šie rīki ļauj ievadīt ēdienus, ko ēdat, un to porciju lielumu, un tie aprēķinās kopējo patērēto kaloriju skaitu. Lai uzzinātu kaloriju daudzumu, varat arī pārbaudīt uz ēstās pārtikas produktu uzturvērtības etiķetes. Kaloriju skaitīšana ir svarīga, lai sekotu līdzi savam uzturam un sasniegtu savus mērķus.

Kā skaitīt kalorijas iesācējiem?

Iesācējiem ir svarīgi sākt ar pamata izpratni par to, cik daudz kaloriju katru dienu nepieciešams uzņemt, lai saglabātu savu pašreizējo svaru. Izmantojiet kādu no iepriekš minētajām metodēm. Tiklīdz jums ir šī informācija, varat sākt sekot līdzi katru dienu patērēto kaloriju skaitam, izmantojot kaloriju uzskaites lietotni vai tīmekļa vietni, vai arī pārbaudot ēdamo pārtikas produktu uzturvērtības marķējumu. Ir svarīgi būt konsekventiem un pārliecināties, ka izsekojat visus ēdienus un dzērienus, ko lietojat uzturā.

Kā aprēķināt kalorijas, lai zaudētu svaru?

Lai zaudētu svaru, ir jāveido kaloriju deficīts, patērējot mazāk kaloriju, nekā to sadedzinat. Lai aprēķinātu, cik daudz kaloriju nepieciešams patērēt, lai zaudētu svaru, varat izmantot mūsu kaloriju kalkulatoru. Tiešsaistes kalkulatori ļauj ievadīt svara samazināšanas mērķi un aprēķina, cik kaloriju katru dienu jāpatērē, lai sasniegtu šo mērķi. Ir svarīgi ņemt vērā, ka svara zudums ir jāveic pakāpeniski un profesionāļa vadībā. Paturiet prātā, ka, ja vēlaties zaudēt svaru, jums jāpatērē mazāk kaloriju, nekā jūsu organismam nepieciešams.

Apmācība un uzturs

Kad trenējaties un ceļat svarus, ir svarīgi pievērst uzmanību uzņemto kaloriju daudzumam. Ja vēlaties iegūt muskuļus, lai atbalstītu muskuļu augšanu, jums, visticamāk, katru dienu būs nepieciešams uzņemt vairāk kaloriju, nekā sadedzināt. To sauc par kaloriju pārpalikumu. No otras puses, ja vēlaties zaudēt svaru, jums būs jāveido kaloriju deficīts, katru dienu patērējot mazāk kaloriju, nekā sadedzināt.

Ir svarīgi ņemt vērā, ka, samazinot vai palielinot ķermeņa masu, jūsu vajadzīgās kalorijas mainīsies. Lai zaudētu svaru, samazināšanas fāzē Jums, visticamāk, būs nepieciešams patērēt mazāk kaloriju, nekā sadedzināt. Lai palielinātu muskuļu masu, palielināšanas fāzē, visticamāk, būs nepieciešams patērēt vairāk kaloriju, nekā sadedzināsiet, lai palielinātu muskuļu masu.

Ja runa ir par kaloriju skaitīšanu un fitnesa mērķu sasniegšanu, ir svarīgi atcerēties, ka galvenais ir konsekvence. Neatkarīgi no tā, vai cenšaties zaudēt svaru, iegūt muskuļus vai saglabāt pašreizējo svaru, ir svarīgi sekot līdzi uzņemto kaloriju daudzumam un pārliecināties, ka katru dienu uzņemat nepieciešamo kaloriju daudzumu. Ar pareizu diētu un treniņu plānu jūs būsiet ceļā uz savu fitnesa mērķu sasniegšanu.

Autors Elizabete Liezēla Elizabete Līzels ir personīgā trenere un fitnesa instruktore, kas ieguvusi doktora grādu cilvēka veiktspējas jomā Middle Tennessee State University.

Saistītie raksti