Aprēķināt dzimšanas datumu

Kā aprēķināt dzemdību datumu?

Paredzētā datuma aprēķināšana ir svarīga topošajiem vecākiem, lai būtu gatavi bērna ierašanās brīdim.

Ir pieejami daudzi varianti. Grūtnieces var izmantot tiešsaistes kalkulatoru vai konsultēties ar savu dzemdību speciālistu un ginekologu, lai saņemtu precīzāko atbildi. Lai to atvieglotu, ir pieejams mūsu iepriekš minētais kalkulators, kas palīdz plānot un aplēst, kad varētu ierasties bērniņš. Vienkārši ievadiet savu pēdējo mēnešreižu pirmo dienu, un jūs saņemsiet aptuveno grūtniecības datumu.

Izmantojot šo informāciju, varat sākt plānot lielo dienu un sākt gatavot mājokli ar visiem nepieciešamajiem piederumiem.

Aprēķināt dzemdību datumu sākumā var šķist sarežģīti, bet, par laimi, ir pieejami kalkulatoru rīki, kas to padara ātru un vienkāršu!

Vai mana dzemdību diena var mainīties?

Grūtniecība var būt aizraujošs, tomēr neparedzams laiks. Daudzos gadījumos grūtniecība norit normāli, un dzemdību datums paliek nemainīgs. Tomēr, ja veselības stāvokļa vai citu faktoru dēļ grūtniecība nenotiek tā, kā gaidīts, tad dzemdību datumu var nākties attiecīgi koriģēt.

Sievietēm grūtniecības laikā regulāri jāsazinās ar savu ārstu, lai iespējami īsā laikā varētu paziņot par jebkādām izmaiņām paredzamajā dzemdību termiņā.
Regulāra saziņa ar ārstu palīdzēs nodrošināt, ka grūtnieces tiek informētas par visām izmaiņām grūtniecības grafikā.

Neskatoties uz to, ka tas ir stingrs datums, par ko vienojušies medicīnas speciālists, grūtniecības datumi vienmēr var mainīties.

Vidēji bērns parasti piedzimst divas līdz četras nedēļas pēc sākotnēji noteiktā dzemdību termiņa. Šī mainība parasti ir saistīta ar faktoriem, kas nav atkarīgi, piemēram, augļa veselību un augšanu vai grūtniecības nobriešanu - tas nozīmē, ka jūsu mazais prieka kūlītis var izvēlēties, kad viņš vai viņa ir gatavi ierasties!

Kas notiek, ja ir pagājis dzemdību termiņš?

Pāreja pāri grūtniecības termiņam var būt nervus kutinoša pieredze. Mazuļi nāk, kad viņi ir gatavi, bet parasti ne vēlāk kā divas nedēļas pēc grūtniecības termiņa.

Daudzas topošās māmiņas uztraucas par iespēju, ka viņu dzemdības varētu ieslīdēt trešajā trimestrī, taču parasti tas nav nepieciešams.

Jūsu dzemdību speciālists apspriedīs jūsu iespējas dzemdību izraisīšanai, ja tas būs nepieciešams medicīnisku iemeslu dēļ vai ja gaidīšana nav droša mātei vai bērnam. Galu galā, dažas papildu dienas pēc grūtniecības termiņa nav nekas, par ko būtu jāuztraucas, un tām nevajadzētu radīt pārāk lielas neērtības vai apdraudējumu ne Jums, ne Jūsu mazulim.