Kaloriju kalkulators

Saturs

Kalorijas

Cik daudz kaloriju man nepieciešams, kad es vingroju? Kādas ir man nepieciešamās kalorijas svara zaudēšanai un svara palielināšanai? Vai kaloriju vajadzības vīriešiem un sievietēm atšķiras? Uz šiem jautājumiem varat atbildēt, izmantojot mūsu kalkulatoru.

Kalorijas nav nekas slikts, tās mums ir nepieciešamas, lai dzīvotu un labi justos, tās ir pārtikas produktu enerģētiskās vērtības mērvienība. Tāpat kā lielākajā daļā dzīves lietu, vislabākais ir ievērot mērenību, pārāk mazs kaloriju daudzums vai pārāk liels kaloriju daudzums galu galā novedīs pie veselības problēmām.

Vidēji vīrietim veselīga svara uzturēšanai dienā ir nepieciešami 2500 kcal dienā, kas atbilst aptuveni 2000 kcal dienā sievietēm. Ir vairāki faktori, kas ietekmē nepieciešamo kaloriju daudzumu, piemēram, vecums, dzimums, gēni, svars un aktivitātes līmenis.

Tā kā viena kalorija tehniski ir līdzvērtīga citai kalorijai, daži pārtikas produkti ir labāki un uzturvielām bagātīgāki par citiem.
Tāpēc, lai gan kaloriju skaitīšana var būt izdevīga, tikpat svarīgi var būt pievērst uzmanību arī apēstā ēdiena kvalitātei. Pārtikas produkti ar augstu cukura saturu, piemēram, bezalkoholiskie dzērieni, saldējums, saldumi, vai pārtikas produkti ar augstu piesātināto tauku saturu, piemēram, siers, šokolāde, krējums, desas un speķis, ir kalorijām bagāti pārtikas produkti, ko dēvē arī par tukšām kalorijām un no kuriem vajadzētu izvairīties. Tā vietā centieties izvēlēties uzturvielām bagātus pārtikas produktus, piemēram, dārzeņus, augļus, riekstus, pupiņas, zivis vai pilngraudu produktus.

Kāds ir jūsu mērķis?

Neatkarīgi no tā, kuru no diētām jūs izvēlaties, viss ir atkarīgs no jūsu kaloriju patēriņa salīdzinājumā ar uzņemto kaloriju daudzumu. Citiem vārdiem sakot, jums ir jāiemācās sabalansēt mazāk kaloriju uzņemšanu, nekā sadedzināt, ja vēlaties zaudēt svaru, vai vairāk kaloriju, ja vēlaties iegūt svaru.

Samazinot uzņemto kaloriju daudzumu par aptuveni 500 kalorijām dienā, parasti tas ir līdzvērtīgi aptuveni 450 gramu zudumam nedēļā. Diemžēl, zaudējot svaru, reti tiek zaudēti tikai tauki, bet gan tauku, ūdens un lieso audu kombinācija.

Uzturēt svaru

Ja vēlaties saglabāt savu svaru, jums ir jāsabalansē kaloriju uzņemšana un kaloriju patēriņš.
Un atcerieties, ka, ja kādā dienā esat vairāk vai mazāk aktīvs, jums būs jāpielāgo kaloriju patēriņš.

Uzturēt svaru

Jebkuras svara samazināšanas programmas vissvarīgākā daļa ir jūsu spēja to ievērot.
Lai panāktu kaloriju deficītu, jums vienkārši jānoskaidro, cik daudz kaloriju parasti uzņemat, un tad tas jāsamazina.
Samazinājums var notikt vai nu sadedzinot vairāk kaloriju ar fiziskām aktivitātēm, vai arī mainot uzturu.

Tas ir atkarīgs no jums, lai atrastu veidu, kas jums ir piemērots.
Daži piemēri, ko lielākā daļa cilvēku var darīt, lai samazinātu uzņemto kaloriju daudzumu, ir izvēlēties uzturvērtīgākus pārtikas produktus, piemēram, sakņu dārzeņus, ogas, dārzeņus, zivis un pākšaugus, kā arī censties samazināt apstrādātu pārtikas produktu daudzumu, dzert vairāk ūdens, pastaigāties un, protams, izvairīties no saldumiem, čipsiem un citiem našķiem.

Svara pieaugums un muskuļu veidošana

Lai panāktu svara pieaugumu vai palielinātu muskuļu masu, ir nepieciešams pastāvīgi piegādāt vairāk kaloriju, nekā organismam nepieciešams. Tavs ķermenis nedēļā var uzaudzēt aptuveni 100-250 gramus muskuļu atkarībā no tādiem faktoriem kā gēni, vecums, dzimums un uzturs. Tāpēc, ja kaloriju pārpalikums ir pārāk liels, mēģinot uzaudzēt vairāk muskuļu, pastāv risks, ka tā vietā jūs uzkrāsiet vairāk tauku.

Atcerieties, ka laika gaitā, kad, cerams, jums izdosies palielināt svaru, jums, protams, būs jāpalielina uzņemto kaloriju daudzums, lai turpinātu palielināt svaru.

Kaloriju skaitīšana

Daudzi cilvēki var uzturēt veselīgu svaru, nekad neskaitot kalorijas, bet daudziem citiem tas var būt svarīgs līdzeklis, cenšoties sasniegt savu svara mērķi - vai tas būtu svara pieaugums vai samazinājums. Pirmais solis, lai iemācītos skaitīt kalorijas, ir noskaidrot savu ieteicamo uzņemto kaloriju daudzumu (izmantojiet kaloriju kalkulatoru).

Kad zināt, cik daudz kaloriju jums nepieciešams dienā, ir vienkārši laiks sākt skaitīt kalorijas visos pārtikas produktos, ko lietojat uzturā. Laba ideja varētu būt atrast kādu lietotni, kas var jums palīdzēt to izdarīt.