Kalcule

Doğum tarihini hesaplayın

Hamilelik Hesaplayıcımız ile Bebeğinizin Doğum Tarihini Doğru Hesaplayın

Bebeğimin doğum tarihini nasıl hesaplayabilirim?

Birçok seçenek mevcuttur. Hamile kadınlar en doğru cevap için çevrimiçi bir hesap makinesi kullanabilir veya kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına danışabilirler. Yukarıdaki hesaplayıcımız, bebeğin ne zaman gelebileceğini planlamaya ve tahmin etmeye yardımcı olmak için kullanılabilir. Son adet döneminizin ilk gününü girin ve hamileliğiniz için yaklaşık bir doğum tarihi elde edin.

Bu bilgilerle büyük gün için plan yapmaya başlayabilir ve evinizi gerekli tüm malzemelerle hazırlayabilirsiniz. Bebeğin doğum tarihini hesaplamak ilk başta zor görünebilir. Ancak, neyse ki, bunu hızlı ve kolay hale getirmek için hesaplama araçları mevcuttur!

Bebeğimin doğum tarihi değişebilir mi?

Hamilelik heyecan verici ancak öngörülemeyen bir dönem olabilir. Çoğu durumda, hamilelik genellikle ilerler ve doğum tarihi değişmez. Ancak, sağlık koşulları veya diğer faktörler nedeniyle hamileliğin beklendiği gibi gitmediğini varsayalım. Bu durumda, doğum tarihinin buna göre ayarlanması gerekebilir.

Kadınlar, tahmini doğum tarihindeki herhangi bir değişikliğin mümkün olan en kısa sürede bildirilebilmesi için hamilelik boyunca doktorlarıyla düzenli olarak iletişime geçmelidir.
Bir doktorla düzenli iletişim, hamile kadınların hamilelik zaman çizelgelerinde yapılan herhangi bir değişiklikten haberdar olmalarını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Bir tıp uzmanı tarafından kararlaştırılan kesin bir tarih olmasına rağmen, bir bebeğin doğum tarihi her zaman değişebilir.

Bir bebek genellikle orijinal doğum tarihinden iki ila dört hafta sonra doğar. Bu değişkenlik genellikle fetal sağlık ve gebeliğin büyümesi veya olgunlaşması gibi kişinin kontrolü dışındaki faktörlerden kaynaklanmaktadır - yani küçük neşe yumağınız gelişini yapmaya hazır olduğu zamanı seçebilir!

Bebeğinizin doğum tarihini geçirirseniz ne olur?

Hamilelik doğum tarihinizi aşmak sinir bozucu bir deneyim olabilir. Bebekler hazır olduklarında gelirler, ancak genellikle hamileliğin doğum tarihinden en fazla iki hafta sonra gelirler.

Birçok anne adayı, doğumlarının üçüncü üç aylık döneme kayma olasılığı konusunda endişelenir, ancak bu genellikle gerekli değildir.

Kadın doğum uzmanınız, tıbbi nedenlerle gerekli olması veya beklemenin anne veya bebek için güvenli olmaması durumunda doğumu başlatma seçeneklerinizi tartışacaktır. Sonuç olarak, hamilelik doğum tarihinin birkaç gün geçmesi endişelenecek bir şey değildir ve siz veya bebeğiniz için çok fazla rahatsızlık veya tehlikeye neden olmamalıdır.