Kalkulator kalorii

Zawartość

Kalorie

Ile kalorii potrzebuję, gdy ćwiczę? Jakie jest moje zapotrzebowanie na kalorie dla utraty i przyrostu wagi? Czy zapotrzebowanie na kalorie jest inne dla kobiet i mężczyzn? Na te pytania możesz odpowiedzieć za pomocą naszego kalkulatora.

Kalorie nie są złe, są czymś, czego potrzebujemy, aby żyć i czuć się dobrze, są miarą zawartości energii w żywności. Jak z większością rzeczy w życiu, umiar jest najlepszy, zbyt niskie spożycie kalorii lub zbyt wysokie doprowadzi w końcu do problemów zdrowotnych.

Średnio mężczyzna potrzebuje 2500 kcal dziennie, aby utrzymać zdrową wagę równoważną kobiecie około 2000 kcal/dzień. Istnieje kilka czynników, które wpływają na to, ile kalorii potrzebujesz, takich jak wiek, płeć, geny, waga i poziom aktywności.

Ponieważ jedna kaloria jest technicznie równa innej kalorii, niektóre pokarmy są lepsze i bardziej bogate w składniki odżywcze niż inne.
Więc podczas gdy liczenie kalorii może być opłacalne, równie ważne może być skupienie się na jakości spożywanych pokarmów. Pokarmy o wysokiej zawartości cukru, takie jak napoje bezalkoholowe, lody, słodycze lub pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, takie jak ser, czekolada, śmietana, kiełbasy i bekon, są pokarmami o dużej gęstości kalorii, znanymi również jako puste kalorie, których należy unikać. Zamiast tego staraj się znaleźć pokarmy, które są pożywne, takie jak warzywa, owoce, orzechy, fasola, ryby lub pełne ziarna.

Jaki jest Twój cel?

Niezależnie od tego, którą z diet wybierzesz, wszystko sprowadza się do spożycia kalorii w stosunku do spożycia kalorii. Innymi słowy, musisz nauczyć się równoważyć jedzenie mniej kalorii niż spalasz, jeśli chcesz schudnąć lub więcej kalorii, jeśli chcesz przytyć.

Zmniejszenie spożycia kalorii o około 500 kalorii dziennie jest zazwyczaj równoznaczne z utratą około 450 gramów tygodniowo. Niestety, rzadko jest to tylko tłuszcz, który jest tracony podczas utraty wagi, ale połączenie tłuszczu, wody i tkanki chudej.

Utrzymanie wagi

Jeśli chcesz utrzymać swoją wagę, musisz zrównoważyć ilość przyjmowanych kalorii i ich spożycie.
I pamiętaj, że jeśli jesteś bardziej lub mniej aktywny w danym dniu, będziesz musiał dostosować swoje spożycie kalorii.

Utrzymanie wagi

Najważniejszą częścią każdego programu odchudzania jest Twoja umiejętność podążania za nim.
Aby osiągnąć deficyt kalorii, musisz po prostu dowiedzieć się, ile kalorii zwykle przyjmujesz, a następnie zmniejszyć je.
Redukcja może nastąpić albo przez spalanie większej ilości kalorii poprzez ćwiczenia, albo zmianę diety.

To zależy od Ciebie, aby znaleźć sposób, który działa dla Ciebie.
Niektóre przykłady, które większość ludzi może zrobić, aby zmniejszyć spożycie kalorii są wybrać bardziej pożywne pokarmy, takie jak warzywa korzeniowe, jagody, warzywa, ryby i rośliny strączkowe i spróbuj zmniejszyć ilość przetworzonej żywności, którą jesz, pić więcej wody, chodzić i oczywiście unikać słodyczy, chipsów i innych przekąsek.

Przyrost masy ciała & budowanie mięśni

Aby osiągnąć przyrost masy ciała lub zbudować mięśnie, musisz konsekwentnie dostarczać więcej kalorii niż potrzebuje twój organizm. Twoje ciało może zbudować około 100-250 gramów mięśni tygodniowo, w zależności od czynników takich jak geny, wiek, płeć i dieta. Jeśli więc Twoja nadwyżka kalorii jest zbyt wysoka w próbie zbudowania większej ilości mięśni, istnieje ryzyko, że zamiast tego przybierzesz więcej tłuszczu.

Pamiętaj, że w miarę upływu czasu i, miejmy nadzieję, sukcesu w przybieraniu na wadze, będziesz oczywiście musiał zwiększyć spożycie kalorii, aby kontynuować przyrost wagi.

Liczenie kalorii

Jest wiele osób, które mogą utrzymać zdrową wagę bez liczenia kalorii, ale dla wielu innych może to być ważne narzędzie, gdy próbują osiągnąć swój cel wagowy, czy to w celu uzyskania lub utraty wagi. Pierwszym krokiem w nauce liczenia kalorii jest poznanie swojego zalecanego spożycia kalorii (użyj kalkulatora kalorii).

Kiedy już wiesz ile kalorii potrzebujesz dziennie, to po prostu czas zacząć liczyć kalorie we wszystkich spożywanych pokarmach. Dobrym pomysłem może być znalezienie aplikacji, która może Ci w tym pomóc.