Kaloripuudujäägi loomine kehakaalu langetamiseks: tõenduspõhine juhend

mitu taldrikut toitu

Kaalulangus on paljude inimeste ühine eesmärk ja kalorivaeguse loomine on selle eesmärgi saavutamise põhiline aspekt. Selles artiklis anname põhjaliku juhendi selle kohta, kuidas luua kalorivaegus kaalulanguse saavutamiseks ja vaatame üle kõige tõhusamate strateegiate tõendid.

Kaloripuudujäägi mõistmine

Kalorite puudujääk on see, kui inimene põletab rohkem kaloreid, kui ta tarbib. Seda saab saavutada kalorite tarbimise vähendamise, kehalise aktiivsuse suurendamise või mõlema kombinatsiooni abil. Tavaliselt soovitatakse kehakaalu langetamiseks 500-1000 kalori puudujääki päevas.

Kaloraaži vähendamise strateegiad

Kaloraaži jälgimine: Toidupäeviku pidamine või kalorite jälgimise rakenduse kasutamine võib aidata inimestel paremini teadvustada tarbitavate kalorite arvu ja teha kindlaks valdkonnad, kus nad saavad teha muudatusi, et vähendada kaloraaži.

Toitaineterikka toidu söömine: Keskendumine toitaineterikkale toidule, nagu puuviljad, köögiviljad, täisteratooted ja lahjad valguallikad, võib aidata inimestel tunda end täis ja rahulolevana, vähendades samal ajal kaloraaži.

Lisatavate suhkrute ja küllastunud rasvade piiramine: Suures koguses lisatud suhkrute ja küllastunud rasvade tarbimine võib aidata kaasa kaalutõusule ja neid tuleks piirata kaalulangetamise dieedis.

Teadlik söömine: Aeglaselt söömine ja tähelepanu pööramine nälja ja täiskõhu märguannetele võib aidata inimestel teha teadlikumaid otsuseid selle kohta, millal ja kui palju süüa.

Kui palju kaloreid peaksin ma päevas sööma, et kaalust alla võtta?

Kui tegemist on kaalulangetamisega, on üldine rusikareegel luua kalorivaegus. See tähendab, et tarbige vähem kaloreid, kui teie keha põletab. Kalorite kogus, mida peate kehakaalu langetamiseks tarbima, sõltub teie individuaalsetest vajadustest, kuid hea lähtepunkt on 1200-1500 kalorit päevas naistel ja 1500-1800 kalorit päevas meestel.

Oluline on märkida, et need on üldised soovitused ja teie konkreetne kalorivajadus võib erineda. Sellised tegurid nagu vanus, sugu, kaal, pikkus ja aktiivsuse tase mängivad rolli teie päevase kalorivajaduse määramisel. Täpsema hinnangu saamiseks, kui palju kaloreid peaksite tarbima, et kaalust alla võtta, on soovitatav kasutada kalorikalkulaatorit.

Kalorikalkulaator võtab arvesse teie isiklikke andmeid ja aktiivsuse taset, et anda teile individuaalne soovitus kaloraaži kohta. See aitab teil koostada täpsema ja tõhusama kaalulangetuskava. Lisaks kalorite lugemisele on oluline arvestada ka teie füüsilise aktiivsuse taset ja treeninguid, eriti jõutõstmist ja kardiotreeninguid, sest need aitavad teil põletada rohkem kaloreid ja ka lihaseid juurde saada.

Oluline on märkida, et liiga kiire kaalulangus võib olla ebatervislik ja mittejätkusuutlik. Ohutuks ja tervislikuks kaalukaotuseks peetakse üldiselt 0,5-1 kg nädalas. Seda on võimalik saavutada, luues kalorivaeguse 500-1000 kalorit päevas.

Kuidas kaotada 2 kg nädalas?

2 kg kaotamine nädalas eeldab märkimisväärset kalorivaegust ja regulaarset kehalist aktiivsust. Selle saavutamiseks peaks inimene põletama palju rohkem kaloreid, kui ta igapäevaselt tarbib. Seda saab teha dieedi ja kehalise koormuse kombinatsiooni abil.

Oluline on märkida, et kiire kaalulangus kiirdieedi abil võib olla ohtlik ja võib põhjustada lihaskadu, toitainete puudust ja aeglasemat ainevahetust. Samuti ei ole kiirdieedid pikaajaliselt jätkusuutlikud, mis võib viia kehakaalu taastumiseni.

Enne 2 kg nädalas kaalukaotuse eesmärgi saavutamist on oluline konsulteerida tervishoiutöötajaga või registreeritud dietoloogiga. Nad saavad aidata hinnata teie praegust tervislikku seisundit, koostada individuaalse kava, mis vastab teie individuaalsetele vajadustele ja eesmärkidele, ning jälgida teie edusamme kogu aeg. Kiiret dieeti ei soovitata, selle asemel tuleks võtta tervislik ja jätkusuutlik lähenemisviis.

Strateegiad kehalise aktiivsuse suurendamiseks

Liikumisvälise aktiivsuse suurendamine: Lihtsad tegevused, nagu seismine istumise asemel, trepiga sõitmine lifti asemel ja nuputamine, võivad aidata kaasa kaalulangusele, suurendades energiakulu.

Vastupidavustreening: Vastupidavustreeningu abil lihaste ülesehitamine võib suurendada ainevahetust ja aidata kaasa kaalulangusele.

Aeroobne treening: Regulaarne aeroobne treening, nagu reipas kõndimine, jooksmine, jalgrattasõit või ujumine, võib põletada kaloreid ja aidata kaasa kehakaalu langetamisele.

Kokkuvõte

Kalorivaeguse loomine on kaalulangetamise oluline aspekt. Jälgides kaloraaži, keskendudes toitaineterikkale toidule, piirates lisatud suhkruid ja küllastunud rasvu ning tegeledes regulaarselt kehalise aktiivsusega, saavad inimesed tõhusalt luua kalorivaeguse ja saavutada oma kaalulanguse eesmärgid.

Kirjutas Elizabeth Liezel Elizabeth Liezel on personaaltreener ja fitnessinstruktor, kellel on doktorikraad Middle Tennessee State Universityst.

Seotud artiklid