Kalcule

Výpočet data narození

Přesně vypočítejte datum porodu svého dítěte pomocí naší těhotenské kalkulačky

Jak vypočítám datum porodu svého dítěte?

K dispozici je mnoho možností. Těhotné ženy mohou použít online kalkulačku nebo se poradit se svým porodníkem a gynekologem, který jim poskytne nejpřesnější odpověď. K dispozici je naše výše uvedená kalkulačka, která vám pomůže naplánovat a odhadnout, kdy může miminko přijít na svět. Zadejte první den své poslední menstruace a získáte přibližné datum porodu pro vaše těhotenství.

S těmito informacemi můžete začít plánovat velký den a připravit si doma všechny potřebné zásoby. Výpočet termínu porodu se může zdát zpočátku obtížný. Naštěstí jsou však k dispozici kalkulačky, které vám to usnadní a urychlí!

Může se datum porodu změnit?

Těhotenství může být vzrušující, ale nepředvídatelné období. V mnoha případech těhotenství obvykle postupuje a termín porodu se nemění. Předpokládejme však, že těhotenství neprobíhá podle očekávání v důsledku zdravotního stavu nebo jiných faktorů. V takovém případě může být nutné termín porodu odpovídajícím způsobem upravit.

Ženy by měly v průběhu těhotenství pravidelně kontaktovat svého lékaře, aby jim mohl co nejdříve sdělit případné změny předpokládaného termínu porodu.
Pravidelná komunikace s lékařem pomůže zajistit, aby těhotné ženy byly informovány o všech změnách v časovém plánu těhotenství.

Přestože se jedná o pevné datum dohodnuté lékařem, termín porodu se vždy může změnit.

Dítě se obvykle narodí dva až čtyři týdny po původním termínu porodu. Tato variabilita je obvykle způsobena faktory, které nelze ovlivnit, jako je zdravotní stav plodu a růst nebo zrání těhotenství - to znamená, že váš malý uzlíček radosti si může vybrat, kdy bude připraven na svůj příchod!

Co se stane, když překročíte termín porodu?

Překročení termínu porodu může být nervy drásající zážitek. Děti přicházejí na svět, když jsou připraveny, ale obvykle ne více než dva týdny po termínu porodu v těhotenství.

Mnoho budoucích matek se obává, že se jejich porod posune do třetího trimestru, ale obvykle to není nutné.

Váš porodník s vámi probere možnosti vyvolání porodu, pokud to bude nutné ze zdravotních důvodů nebo pokud je čekání pro matku nebo dítě nebezpečné. V konečném důsledku se několika dnů navíc po termínu porodu nemusíte obávat a neměly by Vám ani Vašemu dítěti způsobit příliš velké nepříjemnosti nebo nebezpečí.