Výpočet data narození

Jak vypočítám datum porodu?

Výpočet termínu porodu je pro nastávající rodiče důležitý, aby byli připraveni na příchod svého dítěte.

K dispozici je mnoho možností. Těhotné ženy mohou použít online kalkulačku nebo se poradit se svým porodníkem a gynekologem, aby získali co nejpřesnější odpověď. Pro usnadnění je k dispozici naše výše uvedená kalkulačka, která vám pomůže naplánovat a odhadnout, kdy může miminko přijít na svět. Stačí zadat první den vaší poslední menstruace a získáte přibližné datum porodu vašeho těhotenství.

S těmito informacemi můžete začít plánovat velký den a začít připravovat svůj domov se všemi potřebnými zásobami.

Výpočet data splatnosti se může zdát na první pohled obtížný, ale naštěstí jsou k dispozici kalkulačky, které vám ho usnadní a urychlí!

Může se datum porodu změnit?

Těhotenství může být vzrušující, ale nepředvídatelné období. V mnoha případech probíhá těhotenství normálně a termín porodu se nemění. Pokud však těhotenství neprobíhá podle očekávání v důsledku zdravotního stavu nebo jiných faktorů, může být nutné datum porodu odpovídajícím způsobem upravit.

Ženy by měly být v pravidelném kontaktu se svým lékařem po celou dobu těhotenství, aby mohly být co nejdříve informovány o případných změnách předpokládaného termínu porodu.
Pravidelná komunikace s lékařem pomůže zajistit, aby těhotné ženy byly informovány o všech změnách v časovém plánu těhotenství.

Přestože se jedná o pevné datum dohodnuté lékařem, termíny těhotenství se vždy mohou změnit.

V průměru se dítě obvykle narodí dva až čtyři týdny po původně stanoveném termínu porodu. Tato variabilita je obvykle způsobena faktory, které nelze ovlivnit, jako je zdraví plodu a růst nebo zrání samotného těhotenství - to znamená, že váš malý uzlíček radosti si může vybrat, kdy je připraven na svůj příchod!

Co se stane, když překročíte termín porodu?

Překročení termínu porodu může být nervy drásající zážitek. Děti přicházejí na svět, když jsou připraveny, ale obvykle ne více než dva týdny po termínu těhotenství.

Mnoho budoucích matek se obává, že se jejich porod posune do třetího trimestru, ale obvykle to není nutné.

Váš porodník s vámi probere možnosti vyvolání porodu, pokud to bude nutné ze zdravotních důvodů nebo pokud čekání nebude pro matku nebo dítě bezpečné. V konečném důsledku není několik dní navíc po termínu těhotenství důvodem k obavám a nemělo by způsobit příliš velké nepříjemnosti nebo nebezpečí ani Vám, ani Vašemu dítěti.