Kalkulačka tělesného tuku

Jaké je ideální procento tělesného tuku?

Obecně lze říci, že vhodné procento tělesného tuku pro ženy je mezi 21 a 35 procenty a pro muže 8 až 24 procenty, přičemž roli hraje i věk.

Podle toho, jaká je vaše tělesná hmotnost. Tělesný tuk zahrnuje základní tělesný tuk a zásobní tuk. Esenciální tělesný tuk je základní hladina tuku, která se nachází ve většině částí těla. Právě esenciální tuk je životně důležitý pro naši pohodu.

Tělesný tuk je nezbytný pro naše zdraví. Množství esenciálního tuku se u mužů a žen liší. U mužů se obvykle pohybuje mezi 2-5 % a u žen mezi 10-13 %. Stejně jako nadbytek tělesného tuku může mít mnoho negativních účinků na zdraví člověka, může mít i příliš nízká hladina tělesného tuku negativní účinky na zdraví.

Jak změřit obvod těla

Pro výpočet procenta tělesného tuku metodou amerického námořnictva je u mužů nutný obvod krku i pasu, ženy musí zadat také obvod boků.

Obvod těla je třeba vypočítat podle obvodu těla. U mužů změřte pas vodorovně kolem pupku, ženy měří v nejštíhlejším bodě. Abyste získali spolehlivý výsledek, břicho by nemělo být vtaženo dovnitř.

Obvod krku změřte v místě těsně pod hrtanem. Dívejte se přímo před sebe. Mějte metr co nejblíže vodorovné poloze, jak je to anatomicky možné.

U žen změřte boky vodorovně v nejširším bodě.