Kalkulačka štíhlé tělesné hmotnosti

Co je to štíhlá tělesná hmotnost?

Štíhlá tělesná hmotnost je celková hmotnost vašeho těla, pokud byste neměli žádný tělesný tuk. Zahrnuje hmotnost vašich orgánů, kostí, svalů, krve a kůže. V podstatě když od své celkové hmotnosti odečtete hmotnost, která pochází z tuku, získáte svou libovou tělesnou hmotnost.

Je obzvláště důležité znát svou svalovou hmotu, pokud se snažíte zhubnout. Sledováním vaší libové tělesné hmotnosti můžete sledovat, kolik svalové hmoty ztrácíte.

Znalost výpočtu vaší svalové hmoty vám také pomůže rozhodnout, kolik tuku byste měli shodit a jaké bude poté procento vašeho tělesného tuku.
Znalost této informace může pomoci těm, kteří chtějí zhubnout, aby si udrželi úbytek hmotnosti pouze z tuku. Pokud se vám při snižování celkové hmotnosti podaří udržet stabilní svalovou hmotu, budete vědět, že ztrácíte pouze tuk - nikoliv svaly nebo hustotu kostí, což se často stává.

Jak změřit obvod těla

Pro výpočet procenta tělesného tuku metodou amerického námořnictva je u mužů nutný obvod krku i pasu, u žen je třeba zadat také obvod boků.

Obvod těla je třeba vypočítat podle obvodu těla. U mužů změřte pas vodorovně kolem pupku, ženy měří v nejštíhlejším bodě. Abyste získali spolehlivý výsledek, břicho by nemělo být vtaženo dovnitř.

Obvod krku změřte v místě těsně pod hrtanem. Dívejte se přímo před sebe. Mějte metr co nejblíže vodorovné poloze, jak je to anatomicky možné.

U žen změřte boky vodorovně v nejširším bodě.