VYPOČÍTEJTE SI PŘÍJEM TUKU

Jak vypočítám příjem tuku

Výpočet příjmu tuků může být náročný úkol, ale nemusí být.

Nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem, jak přesně změřit spotřebu tuku, je použít online kalkulačku tuku. Naše kalkulačka zohledňuje vaši denní kalorickou potřebu a na jejím základě vám vygeneruje doporučený denní příjem tuků v gramech.

Zbavuje vás dohadů při určování potřeby tuku a usnadňuje sledování jeho příjmu. Jednoduše do kalkulačky zadejte svůj věk, pohlaví, hmotnost a typ aktivity a můžete začít!

Různé typy tuku

V naší stravě se vyskytuje celá řada tuků. Z těchto tuků jsou nejznámější trans- a nasycené tuky, které mají větší potenciál poškozovat naše zdraví.

Transmastné kyseliny vznikají umělým procesem zvaným hydrogenace, při němž se k molekule nenasyceného tuku přidává vodík, aby se při pokojové teplotě stal pevným.

Naproti tomu nasycené tuky se v kapalné formě přijímají, dokud nedosáhnou nízké teploty, a mění se v pevnou látku.

"Zdravou" alternativou trans- a nasycených tuků jsou nenasycené tuky, u nichž byl prokázán potenciální přínos pro kardiovaskulární systém, pokud jsou součástí celkově vyvážené stravy složené především z ovoce, zeleniny, obilovin s vysokým obsahem vlákniny, nízkotučných mléčných výrobků a libových bílkovin.

Proč byste měli jíst tuk

Konzumace potravin se zdravými tuky může být skvělým způsobem, jak podpořit celkové zdraví. Konzumace potravin, které obsahují zdravé tuky, pomáhá přenášet důležité vitaminy a minerály do celého organismu a zároveň nás udržuje v pocitu sytosti mezi jídly.
Zdravé tuky také zmírňují záněty, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a zlepšují schopnost těla vstřebávat živiny.

Zařazení potravin, jako je olivový olej, ořechy, avokádo a tučné ryby, dodá vyváženému jídelníčku tolik potřebné výhody.

Zařazení většího množství zdravých tuků do jídelníčku vám může dlouhodobě pomoci k lepšímu celkovému zdraví.

Ztloustnete, když budete jíst tuk?

Tuk má špatnou pověst, ale je na čase uvést věci na pravou míru.Tuk není nepřítel a jeho konzumace vás nezatěžuje.

Všechny tuky nejsou stejné. Stejně jako všechny sacharidy a všechny bílkoviny nejsou stejné. Ano, tuk má více kalorií na gram než sacharidy a bílkoviny, ale to neznamená, že po konzumaci tuku ztloustnete. Ve skutečnosti může tuk, který jíte, ve skutečnosti pomoci kontrolovat vaši hmotnost. Klíčem je vybrat si správné druhy tuků a užívat si je s mírou.

Tuk je ve skutečnosti základní živinou, která pomáhá našemu tělu správně fungovat. strava, která obsahuje zdravé tuky, vám skutečně může pomoci zhubnout a udržet si váhu.

Zdravé tuky, jako jsou ty obsažené v olivovém oleji, avokádu, ořechách a semínkách, vás mohou zasytit, takže celkově sníte méně. Poskytují také základní živiny a mohou pomoci zlepšit hladinu cholesterolu, pokud se používají místo nezdravých tuků (jako jsou nasycené tuky a transmastné kyseliny).

Nezapomeňte, že i zdravé tuky obsahují velké množství kalorií, a proto si hlídejte velikost porcí. Nebojte se tedy zařadit tuk do svého jídelníčku. Jen si nezapomeňte vybírat zdravé tuky, jako je avokádo, olivový olej a ořechy.