Kalcule

Kalkulačka tuku ve stravě

Pomocí této kalkulačky tuků ve stravě zjistíte, kolik tuků byste měli konzumovat, abyste dosáhli svých kondičních cílů.

Jak vypočítám příjem tuku

Výpočet příjmu tuků může být náročný úkol, ale nemusí být.

Nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem, jak přesně změřit spotřebu tuku, je použít online kalkulačku tuku. Naše kalkulačka zohledňuje vaši denní kalorickou potřebu a na jejím základě vám vygeneruje doporučený denní příjem tuků v gramech.

Zbavuje vás dohadů při určování potřeby tuku a usnadňuje sledování jeho příjmu. Jednoduše do kalkulačky zadejte svůj věk, pohlaví, hmotnost a typ aktivity a můžete začít!

Různé typy tuku

V naší stravě se vyskytuje celá řada tuků. Z těchto tuků jsou nejznámější trans- a nasycené tuky, které mají větší potenciál poškozovat naše zdraví.

Transmastné kyseliny vznikají umělým procesem zvaným hydrogenace, při němž se k molekule nenasyceného tuku přidává vodík, aby se při pokojové teplotě stal pevným.

Naproti tomu nasycené tuky se v kapalné formě přijímají, dokud nedosáhnou nízké teploty, a mění se v pevnou látku.

"Zdravou" alternativou trans- a nasycených tuků jsou nenasycené tuky, u nichž byl prokázán potenciální přínos pro kardiovaskulární systém, pokud jsou součástí celkově vyvážené stravy složené především z ovoce, zeleniny, obilovin s vysokým obsahem vlákniny, nízkotučných mléčných výrobků a libových bílkovin.

Proč byste měli jíst tuk

Konzumace potravin se zdravými tuky může být skvělým způsobem, jak podpořit celkové zdraví. Konzumace potravin, které obsahují zdravé tuky, pomáhá přenášet důležité vitaminy a minerály do celého organismu a zároveň nás udržuje v pocitu sytosti mezi jídly.
Zdravé tuky také zmírňují záněty, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a zlepšují schopnost těla vstřebávat živiny.

Zařazení potravin, jako je olivový olej, ořechy, avokádo a tučné ryby, dodá vyváženému jídelníčku tolik potřebné výhody.

Zařazení většího množství zdravých tuků do jídelníčku vám může dlouhodobě pomoci k lepšímu celkovému zdraví.

Ztloustnete, když budete jíst tuk?

Tuk má špatnou pověst, ale je na čase uvést věci na pravou míru.Tuk není nepřítel a jeho konzumace vás nezatěžuje.

Všechny tuky nejsou stejné. Stejně jako všechny sacharidy a všechny bílkoviny nejsou stejné. Ano, tuk má více kalorií na gram než sacharidy a bílkoviny, ale to neznamená, že po konzumaci tuku ztloustnete. Ve skutečnosti může tuk, který jíte, ve skutečnosti pomoci kontrolovat vaši hmotnost. Klíčem je vybrat si správné druhy tuků a užívat si je s mírou.

Tuk je ve skutečnosti základní živinou, která pomáhá našemu tělu správně fungovat. strava, která obsahuje zdravé tuky, vám skutečně může pomoci zhubnout a udržet si váhu.

Zdravé tuky, jako jsou ty obsažené v olivovém oleji, avokádu, ořechách a semínkách, vás mohou zasytit, takže celkově sníte méně. Poskytují také základní živiny a mohou pomoci zlepšit hladinu cholesterolu, pokud se používají místo nezdravých tuků (jako jsou nasycené tuky a transmastné kyseliny).

Nezapomeňte, že i zdravé tuky obsahují velké množství kalorií, a proto si hlídejte velikost porcí. Nebojte se tedy zařadit tuk do svého jídelníčku. Jen si nezapomeňte vybírat zdravé tuky, jako je avokádo, olivový olej a ořechy.

Odmítnutí odpovědnosti

Informace uvedené na těchto webových stránkách slouží pouze pro vzdělávací účely a nelze je považovat za lékařské doporučení. Kalkulačka dietních tuků uvedená na těchto webových stránkách slouží k odhadu denní potřeby tuků a kalorií na základě vámi zadaných údajů. Je však nutné si uvědomit, že se jedná pouze o odhad. Vaše potřeby se mohou lišit v závislosti na složení vašeho těla, životním stylu a dalších faktorech.

Nezaručujeme přesnost ani úplnost informací poskytovaných touto kalkulačkou a neneseme odpovědnost za případné chyby nebo opomenutí. Používání těchto webových stránek a informací poskytovaných kalkulačkou dietních tuků je na vaše vlastní riziko. Důrazně doporučujeme, abyste se před výraznou změnou svého jídelníčku nebo cvičebního režimu poradili s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.

Používáním těchto webových stránek a kalkulačky dietních tuků souhlasíte s podmínkami tohoto prohlášení o vyloučení odpovědnosti. Pokud s těmito podmínkami nesouhlasíte, neměli byste tyto webové stránky ani kalkulačku dietních tuků používat.