Body Fat Calculator (kalkulator tkanki tłuszczowej)

Jaki jest idealny procent tkanki tłuszczowej w organizmie?

Ogólnie rzecz biorąc, dobry procent tkanki tłuszczowej dla kobiet wynosi od 21 do 35 procent, a dla mężczyzn od 8 do 24 procent, przy czym wiek również odgrywa rolę.

Tłuszcz w ciele obejmuje niezbędną tkankę tłuszczową i tłuszcz magazynowy. Niezbędna tkanka tłuszczowa to podstawowy poziom tłuszczu znajdujący się w większości części ciała. Jest to niezbędny tłuszcz, który jest niezbędny dla naszego dobrego samopoczucia.
Ilość niezbędnego tłuszczu różni się u mężczyzn i kobiet. U mężczyzn wynosi ona zazwyczaj od 2-5%, a u kobiet od 10-13%. Ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej może mieć wiele negatywnych skutków dla zdrowia danej osoby, zbyt niski jej poziom również może mieć negatywne skutki dla zdrowia.

Jak zmierzyć obwód (circumference)

Aby obliczyć procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie metodą U.S. Navy, dla mężczyzn wymagany jest obwód zarówno szyi, jak i talii, kobiety muszą wpisać również obwód bioder.

Zmierz talię poziomo wokół pępka dla mężczyzn, kobiety mierzą w najchudszym miejscu. Aby uzyskać wiarygodny wynik, brzuch nie powinien być wciągnięty do środka.

Zmierz obwód szyi w punkcie tuż pod krtanią. Patrz prosto przed siebie. Trzymaj taśmę mierniczą tak blisko poziomu, jak to tylko anatomicznie możliwe.

W przypadku kobiet zmierz poziomo biodro w najszerszym miejscu.