Lean Body Mass Calculator (kalkulator chudej masy ciała)

Co to jest beztłuszczowa masa ciała?

Lean body mass to całkowita waga Twojego ciała, gdybyś nie miał tkanki tłuszczowej. Zawiera ona wagę Twoich organów, kości, mięśni, krwi i skóry. Zasadniczo, jeśli odejmiesz wagę, która pochodzi z tłuszczu od swojej całkowitej wagi, otrzymasz swoją beztłuszczową masę ciała.

Jest to szczególnie ważne, aby znać swoją masę mięśniową, jeśli próbujesz schudnąć. Patrząc na swoją chudą masę ciała, można monitorować, ile mięśni tracisz.

Wiedząc, jak obliczyć swoją masę mięśniową pomoże Ci również zdecydować, ile tłuszczu należy stracić i jaki będzie procent tłuszczu w organizmie po tym.
. Wiedząc to może pomóc tym, którzy chcą schudnąć, aby utrzymać swoją utratę wagi z samego tłuszczu. Jeśli możesz utrzymać swoją beztłuszczową masę ciała na stałym poziomie, jednocześnie obniżając swoją ogólną wagę, będziesz wiedział, że tracisz tylko tłuszcz - nie mięśnie lub gęstość kości, co często się zdarza.

Jak zmierzyć obwód

Aby obliczyć procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie metodą U.S. Navy, w przypadku mężczyzn wymagane jest podanie obwodu zarówno szyi, jak i talii; kobiety muszą podać również obwód bioder.

Zmierz talię poziomo wokół pępka dla mężczyzn, kobiety mierzą w najchudszym miejscu. Aby uzyskać wiarygodny wynik, brzuch nie powinien być wciągnięty do środka.

Zmierz obwód szyi w punkcie tuż pod krtanią. Patrz prosto przed siebie. Trzymaj taśmę mierniczą tak blisko poziomu, jak to tylko anatomicznie możliwe.

W przypadku kobiet zmierz poziomo biodro w najszerszym miejscu.