OBLICZ SWOJE SPOŻYCIE TŁUSZCZU

Jak obliczyć ilość spożywanych przeze mnie tłuszczów

Obliczanie spożycia tłuszczu może być zniechęcającym zadaniem, ale nie musi.

Aby dokładnie zmierzyć spożycie tłuszczu, najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem jest użycie kalkulatora tłuszczu online. Nasz kalkulator uwzględnia Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie i na tej podstawie wygeneruje Twoje zalecane dzienne spożycie tłuszczu w gramach.

Kalkulator ten eliminuje wszelkie domysły związane z próbami określenia zapotrzebowania na tłuszcz i sprawia, że śledzenie spożycia tłuszczu staje się dziecinnie proste. Po prostu wprowadź swój wiek, płeć, wagę i poziom aktywności do kalkulatora i jesteś gotowy do pracy!

Różne rodzaje tłuszczu

Istnieje wiele różnych tłuszczów, które składają się na tłuszcz w naszych dietach. Spośród tych tłuszczów, tłuszcze trans i nasycone są najbardziej znane z tego, że mają większy potencjał szkodzenia naszemu zdrowiu.

Tłuszcze trans powstają w wyniku przeprowadzonego przez człowieka procesu zwanego uwodornieniem, w którym do cząsteczki nienasyconego tłuszczu dodaje się wodór, aby uczynić go stałym w temperaturze pokojowej.

Z kolei tłuszcze nasycone przyjmują postać płynną, aż do momentu osiągnięcia niskiej temperatury i zamienienia się w ciało stałe.

Zdrową" alternatywą dla tłuszczów trans i nasyconych jest tłuszcz nienasycony, który wykazał potencjalne korzyści dla układu krążenia, gdy jest włączony do ogólnej zrównoważonej diety składającej się głównie z owoców, warzyw, zbóż o wysokiej zawartości błonnika, niskotłuszczowych produktów mlecznych i chudych źródeł białka.

Dlaczego powinieneś jeść tłuszcz

Jedzenie żywności ze zdrowym tłuszczem może być świetnym sposobem na promowanie ogólnego dobrego zdrowia. Jedzenie żywności, która zawiera zdrowy tłuszcz pomaga transportować niezbędne witaminy i minerały w całym systemie, jednocześnie utrzymując nas uczucie pełności i sates między posiłkami.
Zdrowe tłuszcze zmniejszają również stan zapalny, pomagają obniżyć poziom cholesterolu i poprawiają zdolność organizmu do wchłaniania składników odżywczych.

Włączenie źródeł żywności, takich jak oliwa z oliwek, orzechy, awokado i tłuste ryby zapewni bardzo potrzebne korzyści do zrównoważonej diety.

Dodanie więcej zdrowej żywności tłuszczowej do swojej diety może pomóc Ci cieszyć się lepszym ogólnym zdrowiem w dłuższej perspektywie.

Czy jedzenie tłuszczu sprawi, że będziesz gruby?

Tłuszcz ma złą reputację, ale nadszedł czas, aby ustawić rekord prosto. tłuszcz nie jest wrogiem, a jedzenie tłuszczu nie uczyni cię grubym.

Wszystkie tłuszcze nie są stworzone równe. Tak jak wszystkie węglowodany i wszystkie białka nie są stworzone równe. Tak, tłuszcz ma więcej kalorii na gram niż węglowodany i białka, ale to nie znaczy, że jedzenie tłuszczu sprawi, że będziesz gruby. W rzeczywistości tłuszcz, który jesz, może faktycznie pomóc kontrolować wagę. Kluczem jest wybranie odpowiednich rodzajów tłuszczu i cieszenie się nimi z umiarem.

W rzeczywistości, tłuszcz jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który pomaga naszym ciałom funkcjonować prawidłowo. dieta, która zawiera zdrowe tłuszcze może rzeczywiście pomóc Ci schudnąć i utrzymać go off.

Zdrowe tłuszcze, takie jak te znajdujące się w oliwie z oliwek, awokado, orzechach i nasionach, mogą pomóc Ci się nasycić, dzięki czemu jesz mniej. Dostarczają one również niezbędnych składników odżywczych i mogą pomóc w poprawie poziomu cholesterolu, gdy są stosowane zamiast niezdrowych tłuszczów (takich jak tłuszcze nasycone i trans).

Pamiętaj tylko, że nawet zdrowe tłuszcze są wysokokaloryczne, więc pamiętaj, by trzymać w ryzach wielkość porcji. Nie bój się więc włączyć tłuszczu do swojej diety. Pamiętaj tylko, aby wybierać zdrowe tłuszcze, takie jak awokado, oliwa z oliwek i orzechy.