OBLICZYĆ DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE NA WĘGLOWODANY

Jak obliczyć dzienne spożycie węglowodanów?

Obliczanie ilości spożywanych węglowodanów może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale nie musi nim być.

Istnieje kilka internetowych kalkulatorów węglowodanów dostępnych, które mogą pomóc w określeniu idealnego spożycia węglowodanów dla konkretnego stylu życia i potrzeb, jak nasze powyżej!

Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić kilka podstawowych informacji o sobie, w tym wzrost, wagę, poziom aktywności i cele zdrowotne. Na podstawie tych informacji dostarczymy Ci dokładną rekomendację gaźnika dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wystarczy kilka kliknięć, aby łatwo rozpocząć obliczanie i zarządzanie spożyciem węglowodanów!

Jak złe są dla ciebie węglowodany?

Różne diety będą zalecać różne stopnie redukcji, jeśli chodzi o spożycie węglowodanów. Podczas gdy niektóre diety wzywają do całkowitej eliminacji, można jeszcze osiągnąć równowagę odżywczą dla ich ciała bez wycinania węglowodanów całkowicie.

Różne poziomy węglowodanów są korzystne dla różnych osób i ważne jest, aby być świadomym swoich osobistych potrzeb przy określaniu, ile powinieneś włączyć do swojej codziennej diety.

Badania wykazały, że spożywanie odpowiedniej ilości węglowodanów może przynieść wiele korzyści zarówno krótkoterminowych, takich jak zwiększenie poziomu energii, jak i długoterminowych, takich jak dostarczanie niezbędnych składników odżywczych, więc może nie jest to całkiem złe, jak kiedyś uważano.
Jednak spożywanie zbyt wysokiego procentu węglowodanów w swojej diecie lub jedzenie rzeczy takich jak rafinowany cukier, biały chleb i ciastka może prowadzić do różnych szkodliwych problemów zdrowotnych.
Jak przyrost masy ciała, ale ćwiczenia i kontrola porcji może zrównoważyć ten wpływ.

Węglowodany zapewniają również ważną energię dla sportowców, którzy polegają na nich przed, w trakcie i po treningu. Co więcej, niektóre węglowodany zapewniają znaczne korzyści zdrowotne, ponieważ są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, a także witamin i minerałów.

Umiarkowanie jest kluczem, gdy próbujemy rozszyfrować dokładnie, jak złe węglowodany naprawdę są.

Dlaczego węglowodany są ważne?

Węglowodany są ważnym składnikiem zdrowej diety. Dostarczają organizmowi energii i są niezbędne do prawidłowego metabolizmu. Węglowodany odgrywają również rolę w funkcjonowaniu mózgu i produkcji hormonów.

Jeśli chodzi o dietę, węglowodany są ważną częścią równania. Dostarczają organizmowi energii, i pomagają organizmowi metabolizować tłuszcz. Carbs również pomóc regulować poziom cukru we krwi, i są one dobrym źródłem błonnika.