7 visvairāk olbaltumvielām bagāti augļi

Augļu šķīvis

Mēs esam izpētījuši un apkopojuši visaptverošu ceļvedi par augļiem ar augstu olbaltumvielu saturu, lai palīdzētu jums izdarīt apzinātu izvēli attiecībā uz uzturu. Šajā ceļvedī būs aplūkotas uzturvērtības priekšrocības, ko sniedz olbaltumvielām bagātu augļu pievienošana jūsu uzturā, un izceltas dažas no labākajām pieejamajām iespējām.

Olbaltumvielas ir makrouzturviela, kas ir ļoti svarīga muskuļu audu veidošanā un atjaunošanā, veselīgas ādas, matu un nagu veidošanā, kā arī vispārējās veselības un labsajūtas uzturēšanā. Lai gan daudziem cilvēkiem olbaltumvielas asociējas ar dzīvnieku izcelsmes produktiem, piemēram, gaļu, piena produktiem un olām, ir arī daudz augu izcelsmes olbaltumvielu avotu, tostarp dažādi augļi.

Lūk, daži no augļiem ar augstu olbaltumvielu saturu, kurus varētu apsvērt pievienot savam uzturam:

Guava

Guava ir tropu auglis, kas pazīstams ar savu saldo un smaržīgo garšu. Tā ir arī lielisks olbaltumvielu avots - vienā glāzē sagrieztas gvajavas ir aptuveni 4,2 grami olbaltumvielu. Guava ir arī bagāta ar C vitamīnu, šķiedrvielām un antioksidantiem, tāpēc tā ir uzturvielām bagāts papildinājums jebkuram uzturam.

Kazenes

Kazenes ir garšīgi un daudzpusīgi augļi, kurus var baudīt svaigus, saldētus vai izmantot dažādās receptēs. Tās ir arī labs olbaltumvielu avots - viena tasīte svaigu kazenes satur aptuveni 2 gramus olbaltumvielu. Kazenes ir arī bagātas ar šķiedrvielām, C vitamīnu un K vitamīnu, tāpēc tās ir lieliska izvēle vispārējai veselībai un labsajūtai.

Kivi

Kivi ir mazi, zaļi augļi, kas pazīstami ar savu pikanto un atsvaidzinošo garšu. Tas ir arī labs olbaltumvielu avots - vienā glāzē sagriezta kivi ir aptuveni 2,1 g olbaltumvielu. Kivi ir arī bagāti ar C vitamīnu, K vitamīnu un kāliju, tāpēc tie ir lieliska izvēle jebkurai diētai.

Aprikozes

Aprikozes ir saldi un sulīgi augļi, kurus var baudīt svaigus, žāvētus vai izmantot dažādās receptēs. Tie ir arī labs olbaltumvielu avots - vienā glāzē sagrieztu aprikožu ir aptuveni 2,2 grami olbaltumvielu. Aprikozes ir arī bagātas ar šķiedrvielām, A vitamīnu un kāliju, tāpēc tās ir uzturvielām bagāts papildinājums jebkuram uzturam.

Žāvētas plūmes

Žāvētas plūmes ir žāvētas plūmes, kas pazīstamas ar savu saldo un košļājamās konsistenci. Tās ir arī labs olbaltumvielu avots, jo viena glāze sagrieztu plūmju satur aptuveni 2,2 gramus olbaltumvielu. Žāvētās plūmes ir bagātas arī ar šķiedrvielām, K vitamīnu un antioksidantiem, tāpēc tās ir lieliska uzkoda izvēle.

Persiki

Persiki ir sulīgi un aromātiski augļi, kurus var baudīt svaigus, konservēt vai izmantot dažādās receptēs. Tie ir arī labs olbaltumvielu avots - viena glāze šķēlēs sagrieztu persiku satur aptuveni 1,5 gramus olbaltumvielu. Persikos ir arī daudz C, A un kālija vitamīnu, tāpēc tie ir uzturvielām bagāti jebkurā uzturā.

Apelsīni

Apelsīni ir citrusaugļi, kas pazīstami ar savu sulīgo un atsvaidzinošo garšu. Tie ir arī labs olbaltumvielu avots, jo viena glāze sagrieztu apelsīnu satur aptuveni 1,7 gramus olbaltumvielu. Apelsīni ir arī bagāti ar C vitamīnu, folātiem un kāliju, tāpēc tie ir lieliska izvēle, ja iespējams, papildināt jebkuru diētu.

pievienojot uzturā šos augļus ar augstu olbaltumvielu saturu, varat nodrošināt ikdienas olbaltumvielu patēriņu un atbalstīt vispārējo veselību un labsajūtu. Neatkarīgi no tā, vai šos augļus baudāt kā uzkodas, kokteilī vai dažādās receptēs, tie ir garšīgs un barojošs papildinājums jebkuram uzturam.

Saistītie raksti