10 dārzeņi ar visvairāk olbaltumvielām

Dārzeņu šķīvis

Bez liekas kavēšanās, ļaujiet mums sākt mūsu rakstu par dārzeņiem, kuros ir visvairāk olbaltumvielu. Mēs sniegsim visu nepieciešamo informāciju par šiem superproduktiem, detalizētus aprakstus un ieteikumus, kā tos iekļaut savā uzturā.

  • Spināti - šie zaļie lapu dārzeņi ir vieni no visdaudzpusīgākajiem dārzeņiem, turklāt tajos ir daudz olbaltumvielu. Spināti satur aptuveni 2,9 gramus olbaltumvielu uz 100 gramiem, tāpēc tie ir lieliska izvēle veģetāriešiem un vegāniem. Turklāt tajos ir daudz dzelzs, A vitamīna un C vitamīna, tāpēc tie ir lielisks papildinājums jebkurai maltītei.
  • Brokoļi - Brokoļi ir ne tikai garšīgi, bet arī lielisks olbaltumvielu avots. Brokoļi satur 2,8 gramus olbaltumvielu uz 100 gramiem, tāpēc tie ir lielisks papildinājums jebkurai maltītei. Brokoļos ir arī daudz C un K vitamīna un šķiedrvielu, kas tos padara par superēdienu.
  • Briseles kāposti - šie mazie dārzeņi bieži tiek piemirsti, taču tie ir vieni no olbaltumvielām bagātākajiem dārzeņiem. Briseles kāposti satur 3,4 gramus olbaltumvielu uz 100 gramiem, tāpēc tie ir lielisks veids, kā bagātināt uzturu ar olbaltumvielām. Turklāt tajos ir daudz C un K vitamīnu, tāpēc tie ir lieliska izvēle vispārējai veselībai.
  • Sparģeļi - sparģeļi ir vēl viens lielisks olbaltumvielu avots, jo 100 gramos ir 2,2 grami olbaltumvielu. Tajās ir arī daudz šķiedrvielu, C vitamīna un folātu, tāpēc tās ir lieliska izvēle, ko pievienot savam uzturam.
  • Artišoki varbūt nav vispopulārākais dārzenis, taču tie noteikti ir viens no uzturvērtīgākajiem. Artišokos ir lielisks olbaltumvielu avots, jo tajos ir 3,3 grami olbaltumvielu uz 100 gramiem. Tajos ir arī daudz šķiedrvielu, C vitamīna un kālija, tāpēc tie ir lielisks papildinājums jebkurai maltītei.
  • Zirņi - zirņi ir lielisks veģetāro olbaltumvielu avots, jo 100 gramos ir 5,4 grami olbaltumvielu. Zirņos ir arī daudz šķiedrvielu, C vitamīna un K vitamīna, kas tos padara par superēdienu.
  • Lapu kāposti - kāposti ir vēl vieni zaļie lapu dārzeņi, kuros ir daudz olbaltumvielu. Ar 2,9 gramiem olbaltumvielu uz 100 gramiem kāposti ir lielisks veģetāro olbaltumvielu avots. Tie satur arī daudz C, K vitamīna un dzelzs, tāpēc tie ir lielisks papildinājums jebkurai maltītei.
  • Saldie kartupeļi - saldie kartupeļi ir lielisks olbaltumvielu avots, jo 100 gramos ir 1,6 grami olbaltumvielu. Kartupeļos ir arī daudz šķiedrvielu, A vitamīna un kālija, tāpēc tie ir vēl viena lieliska izvēle.
  • Kukurūza - kukurūza ir lielisks olbaltumvielu avots, jo 100 gramos tās ir 3,3 grami olbaltumvielu. Tajā ir arī daudz šķiedrvielu, C vitamīna un folātu, tāpēc tā ir superēdiens.
  • Visbeidzot, sēnes ir lielisks veģetāro olbaltumvielu avots, jo 100 gramos sēņu ir 3,1 grams olbaltumvielu. Tajās ir arī daudz šķiedrvielu, D vitamīna un kālija, un, ja iespējams, tām vajadzētu būt daļai no jūsu ikdienas uztura.

Kā redzat, daudz olbaltumvielām bagāti dārzeņi ir lieliski piemēroti veģetāriešiem, vegāniem un visiem, kas vēlas papildināt savu uzturu ar olbaltumvielām. Pievienojot šos dārzeņus ēdienreizēm, jūs varat nodrošināt sev nepieciešamo olbaltumvielu un uzturvielu daudzumu.

Saistītie raksti