Ķermeņa tauku kalkulators

Kāds ir ideālais ķermeņa tauku procentuālais daudzums?

Vispārīgi runājot, labs ķermeņa tauku procentuālais daudzums sievietēm ir no 21 līdz 35 procentiem, bet vīriešiem - no 8 līdz 24 procentiem, turklāt nozīme ir arī vecumam.


Ķermeņa tauku sastāvā ietilpst neaizvietojamie ķermeņa tauki un krātuves tauki. Neaizvietojamie ķermeņa tauki ir pamata tauku līmenis, kas atrodams lielākajā daļā ķermeņa. Tieši būtiskie tauki ir vitāli svarīgi mūsu labsajūtai.

Tie ir svarīgākie tauki, kas nodrošina mūsu labsajūtu. Būtisko tauku daudzums vīriešiem un sievietēm ir atšķirīgs. Vīriešiem tas parasti ir 2-5 %, bet sievietēm - 10-13 %. Tā kā liekais ķermeņa tauku daudzums var negatīvi ietekmēt cilvēka veselību, arī pārāk zems ķermeņa tauku daudzums var negatīvi ietekmēt veselību.

Kā izmērīt apkārtmēru

Lai aprēķinātu ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, izmantojot ASV Jūras kara flotes metodi, vīriešiem ir nepieciešams gan kakla, gan vidukļa apkārtmērs, sievietēm jāievada arī gurnu apkārtmērs.

Vīriešiem izmēriet vidukli horizontāli ap nabas pogu, sievietēm izmēriet jostasvietu vājākajā vietā. Lai iegūtu ticamu rezultātu, vēders nedrīkst būt ievilkts uz iekšu.

Kakla apkārtmēru izmēriet punktā tieši zem balsenes. Skatieties taisni uz priekšu. Mērlenti turiet pēc iespējas tuvāk horizontālai anatomiski.

Sievietēm izmēriet gurnu horizontāli platākajā vietā.