Kalcule

Ķermeņa tauku kalkulators

Noskaidrojiet savu ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, izmantojot mūsu viegli lietojamo kalkulatoru. Saprotiet, ko nozīmē jūsu ķermeņa tauku procentuālais daudzums un kā to uzlabot.

Kā aprēķināt ķermeņa tauku procentuālo daudzumu?

Ķermeņa tauku procentuālā daudzuma noteikšana var būt noderīgs instruments, lai pārliecinātos, ka esat uz pareizā ceļa, lai sasniegtu savus veselības un fitnesa mērķus.

Ir vairāki veidi, kā aprēķināt ķermeņa tauku saturu, bet, iespējams, vispieejamākā iespēja ir izmantot tiešsaistes ķermeņa tauku kalkulatoru. Ja mūsu kalkulatorā ievadīsiet savu dzimumu, ķermeņa svaru un augumu, kalkulators aprēķinās ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, pamatojoties uz šiem mainīgajiem lielumiem.

Ja ir pieejami specifiski ķermeņa izmēri, piemēram, vidukļa, kakla un lēciena izmēri, arī tos var ievadīt, lai iegūtu precīzākus rezultātus.

Tas ir vienkāršs, bet efektīvs veids, kā ātri iegūt aplēses par ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, atrodoties savās mājās.

Kas ir ķermeņa tauki?

Ķermeņa tauki bieži vien ir nepareizi izprasta ķermeņa sastāvdaļa; tie tiek uzskatīti par sliktu lietu, lai gan patiesībā ķermeņa tauki ir ļoti svarīgi vispārējai veselībai.

Ķermeņa tauki ne tikai nodrošina svarīgu ķermeņa temperatūras uzturēšanu, bet arī uzkrāj uzturvielu enerģiju mūsu ķermenī, kā arī tiem ir strukturālas funkcijas, kas nodrošina ķermeņa kustību.

Ķermeņa tauku daudzums katram cilvēkam ir atšķirīgs ģenētisko atšķirību, kā arī citu faktoru, piemēram, vecuma vai ķermeņa tipa, dēļ. Pārāk liels ķermeņa tauku daudzums palielina negatīvas ietekmes uz veselību risku, tāpēc ir svarīgi sekot līdzi ķermeņa tauku līmenim un pētīt tendences virsstundās, lai nodrošinātu pareizu veselību un strādātu pie veselīga ķermeņa tauku līmeņa, kas var palīdzēt cilvēkiem sasniegt vēlamo ķermeņa kompozīciju, kā arī panākt optimālu vispārējo veselību.

Kāds ir ideālais ķermeņa tauku procentuālais daudzums?

Veselīgs tauku saturs organismā ir būtisks vispārējai labsajūtai. Tauki ir svarīgi ķermeņa uzbūvei - tie izolē ķermeni, nodrošina uzturu un ražo hormonus, kas ļauj mums uzturēt veselīgu ķermeņa svaru.

Vispārīgi runājot, lielākajai daļai vīriešu par veselīgu uzskata ķermeņa tauku procentuālo daudzumu 18-25%, bet lielākajai daļai sieviešu - 25-32%. Tomēr, tā kā ķermeņa tauku procentuālais daudzums var atšķirties atkarībā no ķermeņa tipa, vecuma un dzimuma, vislabāk ir konsultēties ar ārstu vai uztura speciālistu, lai noteiktu katram cilvēkam piemērotu ķermeņa tauku daudzumu.

Kā samazināt ķermeņa tauku daudzumu?

Daudzi no mums cenšas samazināt ķermeņa tauku daudzumu, lai uzlabotu savu veselību. Lielisks veids, kā sākt, ir sabalansēts uzturs ar svaigu, neapstrādātu pārtiku, kurā ir daudz olbaltumvielu, saliktu ogļhidrātu un veselīgu tauku.

Ēdot mazākas maltītes visas dienas garumā, kas satur uzturvielām bagātas sastāvdaļas, varat palikt sātīgs, vienlaikus efektīvāk sadedzinot ķermeņa taukus.

Noderīga var būt arī konsekventa vingrojumu režīma iekļaušana jūsu iknedēļas grafikā; izmēģiniet dažādas aktivitātes, piemēram, vingrinājumus ar ķermeņa svaru, skriešanu, peldēšanu un vingrinājumus ar svaru, lai uzlabotu vispārējo ķermeņa fizisko sagatavotību.

Turklāt ir svarīgi pietiekami atpūsties un praktizēt relaksācijas tehnikas, piemēram, meditāciju vai jogu, lai novērstu stresu, kas bieži var izraisīt neveselīgus ēšanas paradumus un svara pieaugumu.

Kā izmērīt apkārtmēru

Lai aprēķinātu ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, izmantojot ASV Jūras kara flotes metodi, vīriešiem ir nepieciešams gan kakla, gan vidukļa apkārtmērs, sievietēm jāievada arī gurnu apkārtmērs.

Vīriešiem izmēriet vidukli horizontāli ap nabas pogu, sievietēm izmēriet jostasvietu vājākajā vietā. Lai iegūtu ticamu rezultātu, vēders nedrīkst būt ievilkts uz iekšu.

Kakla apkārtmēru izmēriet punktā tieši zem balsenes. Skatieties taisni uz priekšu. Mērlenti turiet pēc iespējas tuvāk horizontālai anatomiski.

Sievietēm izmēriet gurnu horizontāli platākajā vietā.