Kalcule

Liesās ķermeņa masas kalkulators

Noskaidrojiet savu liesās ķermeņa masas rādītāju, izmantojot mūsu viegli lietojamo kalkulatoru. Uzziniet, ko nozīmē jūsu liesā ķermeņa masa un kā to uzlabot.

Kā aprēķināt liesās ķermeņa masas rādītājus?

Lai sasniegtu fitnesa mērķus, ir svarīgi aprēķināt liesās ķermeņa masas rādītājus. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties zaudēt svaru, palielināt muskuļu masu vai uzlabot vispārējo veselības stāvokli, jūsu liesās ķermeņa masas noteikšana var palīdzēt jums noteikt reālus mērķus un sekot līdzi jūsu progresam. Mēs piedāvājam šos liesās ķermeņa masas mērīšanas veidus.

  • Apjoma mērīšana: Veicot konkrētu ķermeņa daļu mērījumus, mēs aprēķināsim jūsu ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, izmantojot ASV Jūras kara flotes metodi, un rezultātā - jūsu liesās ķermeņa masas rādītāju.
  • Ķermeņa tauku procentuālais daudzums: Lai iegūtu liesās ķermeņa masas rādītāju, no kopējā svara atņemiet ķermeņa tauku procentuālo daudzumu. Lielisks veids, ja jau zināt savu ķermeņa tauku procentuālo daudzumu.
  • Augstums un svars: Izmantojot šo metodi, ķermeņa tauku procentuālās daļas novērtēšanai izmanto augumu un svaru. Pieejams, bet vismazāk precīzs veids.

Kas ir liesā ķermeņa masa?

Liesā ķermeņa masa ir masas rādītājs, kas ietver muskuļu masu un neietver tauku masu. Tā ir visa ķermeņa masa, izņemot tauku masu. Liesā masa ietver muskuļus, kaulus, cīpslas, orgānus un citas būtiskas sastāvdaļas, ko daudzi nepietiekami novērtē, koncentrējoties tikai uz skaitli vannas istabas svarā.

Lean mass ir ļoti svarīga loma vielmaiņā un fiziskajā veiktspējā, tāpēc tā ir svarīga sportistiem un ikvienam, kas vēlas uzlabot vispārējo veselību. Pievēršot uzmanību liesajai ķermeņa masai, var uzlabot enerģijas līmeni un palielināt spēku jebkuram aktīvam cilvēkam.

Ieguvumi un blakusparādības muskuļu masas

Muskuļu masas saglabāšana ir svarīga, lai vecumdienās saglabātu veselību un fizisko formu. Cilvēki ar lielāku muskuļu masu vieglāk veic ikdienas aktivitātes, jo tā atbalsta skeleta muskuļus un veido stingru pamatu kustībām.

Lielāka muskuļu masa var novērst vai novērst tādas slimības kā 2. tipa diabēts un sirds un asinsvadu slimības, palielināt kaulu masu un izturību, uzlabot līdzsvaru, nodrošināt labāku balansu un kopumā uzlabot cilvēka vispārējo dzīves kvalitāti.
Tāpēc visu vecumu cilvēkiem ir ļoti svarīgi būt aktīviem, kad runa ir par muskuļu masu. Ne tikai estētikas, bet arī labsajūtas dēļ.

Muskuļu masas attīstīšana un uzturēšana var arī palīdzēt uzlabot vielmaiņu, nodrošinot organismam vairāk enerģijas visas dienas garumā un samazinot nogurumu.
Turklāt pētījumi liecina, ka cilvēkiem ar lielāku ķermeņa masu ir mazāk veselības problēmu, piemēram, sirds slimību, aptaukošanās, diabēta un hronisku locītavu sāpju. Tas liecina par daudzajām priekšrocībām, ko sniedz muskuļu formas uzturēšana.

Vai liesā ķermeņa masa ir tas pats, kas muskuļu masa?

Lean Body Mass ir termins, ko bieži lieto, lai apzīmētu ķermeņa masu, kurā nav iekļauta tauku masa, bet muskuļu masa ir muskuļu masa. Liesā ķermeņa masa var ietvert muskuļu masu, ūdens masu un minerālvielu masu, bet ne tauku masu; turpretī muskuļu masa ietver tikai tādas organiskas vielas kā olbaltumvielas un saistaudi, kas nepieciešami muskuļu kustībām.

Gan liesās ķermeņa masas, gan muskuļu masas ir svarīgas, ņemot vērā ĶMI mērījumus, kā arī vispārējos veselības un fitnesa mērķus. 
Cilvēkiem, kuri vēlas palielināt vispārējo spēku vai uzlabot savu izskatu, vajadzētu koncentrēties uz muskuļu masas palielināšanu, nevis tikai uz liesās ķermeņa masas palielināšanu.

Kā izmērīt apkārtmēru

Lai aprēķinātu ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, izmantojot ASV Jūras kara flotes metodi, vīriešiem ir jānorāda gan kakla, gan vidukļa apkārtmērs; sievietēm jānorāda arī gurnu apkārtmērs.

Vīriešiem vidukli izmēriet horizontāli ap nabas pogu, bet sievietēm - vājākajā vietā. Lai iegūtu ticamu rezultātu, vēders nedrīkst būt ievilkts uz iekšu. 

Izmēriet kakla apkārtmēru punktā tieši zem balsenes. Skatieties taisni uz priekšu. Mērlenti turiet pēc iespējas tuvāk horizontālai anatomiski iespējamai vietai. 

Sievietēm izmēriet gurnu horizontāli visplašākajā vietā.