Liesās ķermeņa masas kalkulators

Kas ir liesā ķermeņa masa?

Liesā ķermeņa masa ir jūsu ķermeņa kopējais svars, ja jums nebūtu ķermeņa tauku. Tā ietver jūsu orgānu, kaulu, muskuļu, asiņu un ādas svaru. Būtībā, ja no jūsu kopējā svara atņemsiet svaru, ko veido tauki, jūs iegūsiet lieso ķermeņa masu.

Īpaši svarīgi ir zināt savu muskuļu masu, ja cenšaties zaudēt svaru. Vērojot liesās ķermeņa masas rādītājus, jūs varat kontrolēt, cik daudz muskuļu jūs zaudējat.

Zinot, kā aprēķināt savu muskuļu masu, varēsiet arī vieglāk izlemt, cik daudz tauku jums vajadzētu zaudēt un kāds pēc tam būs jūsu ķermeņa tauku procentuālais daudzums.
Zinot to, var palīdzēt tiem, kuri vēlas zaudēt svaru, saglabāt svara zudumu tikai no taukiem. Ja, vienlaikus samazinot kopējo svaru, izdosies saglabāt stabilu liesās ķermeņa masas līmeni, jūs zināsiet, ka zaudējat tikai taukus, nevis muskuļus vai kaulu blīvumu, kā tas bieži vien notiek.

Kā izmērīt apkārtmēru

Lai aprēķinātu ķermeņa tauku procentuālo daudzumu, izmantojot ASV Jūras kara flotes metodi, vīriešiem ir jānorāda gan kakla, gan vidukļa apkārtmērs; sievietēm jāievada arī gurnu apkārtmērs.

Vīriešiem izmēriet vidukli horizontāli ap nabas pogu, sievietēm izmēriet vidukli vājākajā vietā. Lai iegūtu ticamu rezultātu, vēders nedrīkst būt ievilkts uz iekšu.

Kakla apkārtmēru izmēriet punktā tieši zem balsenes. Skatieties taisni uz priekšu. Mērlenti turiet pēc iespējas tuvāk horizontālai anatomiski.

Sievietēm izmēriet gurnu horizontāli platākajā vietā.