APRĒĶINIET TAUKU UZŅEMTO DAUDZUMU.

Uztura tauki

Taukiem ir slikta reputācija, kas lielā mērā ir nepelnīta, daļēji tāpēc, ka tie ir makrouzturviela ar vislielāko kaloriju daudzumu, un daži tauku veidi mums nav tik labi. Taču, ja varat koncentrēties uz slikto tauku izņemšanu no uztura un to aizstāšanu ar nepiesātinātajiem taukiem, tā ir svarīga veselīga uztura sastāvdaļa.
Pastāv trīs dažādi tauku veidi - transtauki, piesātinātie tauki un nepiesātinātie tauki.

Trans tauki

No piesātinātajiem taukiem pēc iespējas jāizvairās, jo tie ir veselībai visnelabvēlīgākais tauku veids, jo paaugstina sliktā holesterīna līmeni un pazemina labā holesterīna līmeni. Uzturs ar augstu transtaukskābju saturu palielina arī sirds slimību, insulta un 2. tipa diabēta attīstības risku.

Piesātinātie tauki

Desmitiem gadu desmitu piesātinātie tauki tika uzskatīti par potenciāli veselībai bīstamiem, taču pēdējos gados daži pētījumi liecina par to iekļaušanu veselīgā uzturā. Tomēr, kā minēts iepriekš, šī tēma ir nedaudz pretrunīga, un, lai būtu drošībā, būtu lietderīgi samazināt piesātināto tauku patēriņu.

Nepiesātinātie tauki

Tie ir pazīstami kā labie tauki, un, lai dzīvotu veselīgi, tiem vajadzētu būt daļai no jūsu uztura, jo tie cita starpā var samazināt sirds slimību risku un pazemināt holesterīna līmeni. Turklāt piesātinātajiem taukiem ir svarīga nozīme organisma apgādē ar enerģiju un šūnu augšanas veicināšanā.